Už nejen citové vydírání

http://agencyrepublic.net/awards/COI_DH/walkthrough.php

Zajímavý princip.  Když nekliknete, reklama je stále otravnější a to milé nesnesitelné stvořeníčko s chybějícími zuby a výrazem, že právě jde nahlásit pančelce, jak jste se ulívali, je víc a víc razantnější.  Když vás donutí, zjistí se, že jde o to, abyste přestali kouřit, neb tím svým milovaným ubližujtete víc než si myslíte.

Přiznávám, že jsem z podobných praktik na rozpacích.  Účel zdaleka neomlouvá porušení onoho permission marketingu, o kterém správně hovoří Seth Godin a Papa Joe Havelka. Pokud mě někdo vydírá, vynucuje si nefér prostředky („heč, přede mnou se neschováš“) mou aktivitu, už předem se chová podle Engelsovy poučky (že často nedokážeme dohlédnout správnosti cílového stavu věcí, ale už z toho jak fair či unfair se stav věci mění, se dá odhadnout jaký nakonec bude).  Jinými slovy zatvrzuje srdce a mysl potenciálního příjemce sdělení.  Já bych se rozhodně zatvrdil komplexním nasráním… A co vy?

Navíc už teď vidím, jak se tohoto mediálního racketeeringu chápají neurvalí hard marketéři typu Mountfiled, AAAuto, Kaluža a jiné  odnože…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: