Nejsme Dalíci či Dimuni, a „my nemáme žádný dekly u dálnic!“

Kolega Šedé sako Peter Lelovič se na nadcházející víkend rozepsal o marketingovém výzkumu, konkrétně o zatím u nás problematickém on-line výzkumu.  S jeho pohledem na věc se dá zásadně souhlasit – sám jsem snad ještě o fous kritičtější k současnosti této odrůdy.

No jo, ale horší situace nastávají u klientů, z nichž dostat jakákoli data je práce pro sériového vraha! Někteří, jak se později ukáže, mají abonovanou spoustu výzkumů, které v lepším případě mají někde ve Skříni Smrti a Zapomnění, nebo nad nimi sedává nějaký firemní čudák-samotář.

Jiné mají výzkumy hrdě vystavené, jenže použitelnost dat je na tu věc, co s ní ke zdi. Jedna regionální instituce, poskytující služby nutně vázané na osobní přítomnost (cosi jako hotel nebo restaurace, nemohu samozřejmě prozrazovat, tak se držme třeba té restaurace) pečlivě zkoumala, jak je její značka Regionální Restaurace vnímána oproti Le Tour Argent v Paříži a Harry’s v New Yorku. Nejen, že hůř, ale navíc jejími potenciálními klienty (a subjekty výzkumu) byli, jsou a budou lidé, kteří se nestravují ani v Paříži, ani v Big Apple, čili celá ta záležitost je prestiží ke zdi…!

A pak je ještě jeden druh klientů: „Já sám nejlíp vím co potřebuju, už prodáváme X let, a ty vaše výzkumy, to znám, to je něco jako Paroubek, co? Takový ty triky, co dělaj tydlencty Dalíci a Dimunové!“ Doprovázeno vědoucím a spikleneckým pomrkáváním, jakože nám odpouští, že ho chceme natáhnout, páč jsme všichni přece bratři Slovani a obchodlníci k tomu, ne?

Tak to bych vraždil!

Být spojován s Gulášmistrem Máosoba Kdozvástomá, je cosi, oproti čemuž oslovení „kreténský paroháči!“ jest prostou pochvalou!

A ti dva nazdárci, co jakože hejbou temným zákulisím? O kvalitách práce páně Dimuna svědčí jeho pokus zachránit stranu SaudaNěmce orientací na huliče, anebo neschopnost ukočírovat reputaci výšezmíněného papalášuse a jeho Endorfinové Diorky. Což je ovšem úkol stvořený pro vraha sériových vrahů. A tím pan D. evidentně není.

O panu Dalíkovi jen stručně: pučmidrát, kterej se chlubí hodinkama, bytem a auťákama, a zároveň chce být šedým páterem Josefem, nepochopil, že to prostě spojit nelze. Což o jeho sociální inteligenci cosi vypovídá.  Cosi, co se s prací talentovaného spin-doctora  jednou provždy vylučuje. I maffiosové pochopili, že dělat bling bling bling a vést famiglii nejde dlouhodobě dohromady. Dokonce sám velký Teflon Don nakonec pokojně zesnul po deseti letech v americkém vězení!

A bejt s touhle Nesvatou Trojicí (a to mohli ještě přidat Drždeštníkaluftwaffetvrdlíka) mě prostě n-a-s-í-r-á!

Možná se vám to taky spojuje, ale my bojujeme za peníze soukromníků o značkové preference veřejnosti, a za věc, která musí splnit, co slíbila, protože jinak si ji už nikdo nekoupí, proč taky? Jak říkával Papa Joe Havelka, pod jehož vedením jsem dělal na své první (a poslední realizované – o nerealizovaných někdy příště, a bude to výživné!!!) politické kampani: jogurt se po kampani nezmění!“

Ostatně jiného českého velikána reklamní historie, Marka „Zaříkávače koní“ Šebesťáka (mimochodem penetrátora  oblíbené hlášky „Slibem nezarmoutíš!“), vždycky přiváděly k šílenství zprávy kterékoli Mediální Mrdky, že ošklivé reklamní agentury zase načerno postavily billboardy tam a tam… Téměř sténával: „Co mám říkat sousedům? My přece žádný dekly u dálnic nemáme – a mít nechcem!“

No jo, to je totéž jako rozdíl mezi pojišťovnou a zajišťovnou. Znalce uvádí omyl v zuřivost, a podle některých Všechnoznám Všudejsembylů máme dekly a jsme Dimuni.

S deklama bych se snad i smířil…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: