Děti k pronájmu, mozek k prostoji

Tak tu máme další kontroverzní kampaň. Nebo pardon, umění. Nebo, ještě jednou pardon, trestnou činnost. Nebo prostě koninu.

Slovo kontroverzní mám rád, vejde se pod něj každý hřích. I banál.

Ministerstvo podá trestní oznámení – demence. Různé svíčkové báby obého pohlaví se k věci vyjadřují – tuplem demence. Jediný, kdo projevil rozum, byl policejní vyšetřovatel, který to stihl odložit za jeden den (pro něj ovšem, pro chudáka, to znamenalo celý den administrativní práce, ono to není jen tak, věřte).

Problém je, že “kontroverzní” cokoli se nekonalo, nekoná, konat nebude. Celá aféra je umělá jak čínský česnek. Umělecká akce nevzbudila žádný rozruch – to až bulvár. Nepřemýšlení okolo – nuda.

A sama idea? Umělkyně se sice zviditelnila, ale pouze proto, aby ukázala na vágnost svého myšlení. Opravdu se byť jen na minutu domnívala, že e-shop, kde si můžete pronajmout dítě, nějak hlouběji vypovídá o stavu duše v zemi, která má nejméně adopcí a nejvíce dětí v ústavech?

Jak? Kde je nějaká logická linka? Jak to provokuje ustálenou představu, že dítě patří pod ochranná křidélka Klokanky Vodičkové či Baudyšové z rodu Věštců, alias skoromajitelek státní péče?

A proč pronajmout? Proč ne rovnou koupit? Lekli se rádcové?

Jaká měla být reakce “napáleného?” diváctva, co si mělo myslet? A co by si myslelo, kdyby k tomu nebyl hned návod?

Jo, kdyby to třeba bylo naopak, a v této zemi se střídalo padesát tisíc párů ročně z celého světa které by si za peníze odvážely děti domů, možná by to mohlo být vnímáno jako sardonická reakce. Jenže ono to vypadá, že kampaň naopak bojuje proti adopcím – tak jak to je, jak jste to měli vymyšlené?

Banál, nedomyšleno, prkno o vodu, mozek v prostoji.

2 komentáře to “Děti k pronájmu, mozek k prostoji”

  1. destroyer Says:

    co jsem to nasel za blog? da si pan kavicku?

  2. Anonymní Says:

    Koňáček!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: