Netlačte na mě, nebo vám uteču…

Mám rád leccos od Google: vyhledávač, Gmail, Kalendář, k tomu čerstvě Androida ve svém telefonu – našlo by se toho víc. Co ovšem rád nemám, je velkopansky přezíravé chování k preferencím zákazníka, které si podobné molochy vypůjčují jeden od druhého…

Ne, milé dámy a pánové z Google, prostě nepřejdu na Chrome.

Ne, nikoli a prdlajs!

Jsem se svou Operou dost spokojený – a navíc už jsem uvykl palbě všemožných sračkometů od Microsoftu, který se mě taky snažil přesvědčit, že kdo nepoužívá IE, je íííí ááááá.

A obrázky (z mobilu s Androidem, podotýkám), si pořád posílám na Flickr, a míním tak činit i nadále. A Buzz není muss.

Mám prostě některé služby rád tak jak jsou – a přešel bych jen, kdybych mě vytočily do nepříčetnosti, anebo kdybych našel výrazně lepší jinou službu. O třídu lepší, epochálně lepší, ne jen vymazlenější službičku s lepší grafikou!

A taky nesnáším, když se mi moloch snaží vnutit své veškeré služby naráz – nepodpora Opery v Google Docs není nic jiného než arogance mikrosoftího či applesovského typu (ať zase já vás naseru všechny pohromadě a nestranně, že).

Zároveň mám rád, když veškeré online služby, které užívám, nespadají pod jednoho Velkého Šafáře, se závislostí na tom, jak se právě ústředí vyhajalo a co vymyslelo…

Staré přísloví říká, nač dávat všechna vajíčka do jednoho košíku.

A pokud mě budete tlačit přespříliš, prostě se seberu – a tradá!

Je mi líto, ale tuto možnost spotřebitel měl, má a mít bude, milé vele-korporace, i přes horečnaté vize o Věku Dokonalosti, kdy mu, jak sníte, vnutíte všechno, a on bude leda tak šoupat nohama.

Šoupat nohama může – při odchodu ke konkurenci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: