M&M 12: Lepší dobře ukrást než blbě vymyslet!

 

Toto příslovíčko užívám dvě desetiletí, a celou tu dobu čelím nářku svíčkových bab obého pohlaví, že propaguji kradačství na úkor ryzí kreativity, jež je prý světovládnou.

Nyní nám dvě největší komerční televize tady a v Janošíkovsku ukázaly názorný příklad hesla v praxi. Prima + Joj chytře využily čísi nedopatření a vykoupily prý zamluvená, leč nezaplacená práva na „Got Talent.“ Nevymýšlely k trakaři lepší kolo, a jedou podle koupeného manuálu. Nákup i provozování patří do „dobře ukrást,“ totiž nevymýšlej vymyšlené, pouč se kde to jde, a jde-li, klidně si třeba kup licenci.

Oproti tomu nám tu Novo-Markízo-kolos předvedl znamenitou ukázku „blbě vymyslet.“ Mocenská arogance („a just just si tu talent show uděláme!“), podcenění inteligence spotřebitele („ta show se jim bude muset líbit, vražte tam baby, hadi i akrobati!“), vynucená kreativita (když nelze beztrestně šlohnout původní pravidla, přidáme na porotcích, na Marešovi i na žabičkách).

A představte si, spotřebitelé to prokoukli! Dokonce tak, že to poškodilo obě show (tady asi zafungovalo znechucení z toho, že někdo nutí stejný druh pořadu, tedy omezení, nikoli rozšíření nabídky).

Hrůza, když ta imaginární cílová skupina náhle ožije a chová se, jak sama chce, co?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: