M&M 15: Dioda zasvítila, kašpárek zacinkal

Muž jménem Martin Ž. je možná v prostém, sousedském životě príma chlapík, sůl země a opora komunity.

Ovšem když se dal do obhajoby svého chlebodárce v kauze „1188: blikající diody, bourající John,“ stal se onou dětmi oblíbenou osůbkou, co cinká z rolniček, jimiž zakončeny růžky jeho veselé čepičky.

Nebohý zadavatel, vystaven teroru zdivočelých agentur, se až z novin dozvěděl, že kdosi kdesi dělá pro něj kampaň. „Návrh v této podobě jsme ale rozhodně neodsouhlasili,“ pronesl cinkavec.

Jo, a mně je zase vosum!

Komik pokračoval: „I přesto, že za tuto kampaň necítíme odpovědnost, rádi bychom se touto cestou veřejnosti omluvili.“

Necítí odpovědnost! Kdybych byl akcionářem, za mylný úsudek stran diod bych možná managerům vynadal. Kombinace touhy udělat virvál, že se o něm bude až ve Vlašské ulici šeptat, s pocitem „my jsme Kyslík, kdo je víc,“ je třaskavou směsí, a kdos bez viny, hoď si první šutrem!

Ale pubertální výmluvy „my nevěděli, to fuj fuj ošklivý dodavatel“ by měly vést k jedinému závěru: nevěděls? Tak pročs tam za naše peníze dřepěl?

Jsme ovšem v Čechách. Manageři, kteří nevěděli, budou omluveni. Předehnutá agentura vezme vinu na sebe v touze neodpojit se od penězovodu. Odborná veřejnost bude dělat, že tomu věří.

A muž jménem Martin Ž. ani nezaregistruje, že v normálním světě je mezi tiskovým mluvčím a cinkavým kašpárkem jistý rozdíl.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: