M&M 18: Hrdost a stud

Máme za sebou Effie, kde zvítězily i kampaně, na něž si nikdo z mnou dotázaných přátel nemohl vzpomenout ani s nápovědou. Máme za sebou Forum Media, kde padaly dobré rady a la „Důležitý je nápad,“ „Emoce pomáhají,“ a „Mejte si nohy!“ Letos vyšperkované návštěvou Hlavního Účetního, který klientům poradil, co sobě nikdy: aby nešetřili.

No, je po srandě, a čekají nás rolničky a slevy.

Tím nechci tyhle akce snižovat, jen naznačit, že jejich přínos pro stav české reklamy a marketingové komunikace bude víceméně nulový, pokud se dobré rady nepřeklopí do praxe. A teď bych se měl přidat k dobrým radilům: „Začněte u sebe, pracujte na sobě!“ A mejte si nohy!

Michal Pacina mi vyprávěl, jak po nástupu do TV cítil nespokojenost se stavem self promo. Udělal jednu věc – v systému se u prací začala uvádět jména těch, kdo to uklohnili. Ejhle, ty nej hrůzy začaly mizet. Přece jen, stud je stud.

A já si uvědomil, jak málo z mnoha lidí v oboru se – od Facebooku, LinkedInu až po prostou SMSku – chlubí tím, co právě dodělali, co jde ven a co právě mohou radostně ukázat přátelům. Vyprsit se, i tochu popíchnout. Teď nemyslím vycizelovaná portfólia, nýbrž prostou lidskou hrdost na to, co jsem udělal.

Jenže často k ní není důvod, co? Když nejde apelovat na hrdost, nešlo by aspoň na stud?

Dělejte to líp.

A mejte si nohy!

Jedna odpověď to “M&M 18: Hrdost a stud”

  1. djsheala Says:

    Dělám to pořád, ale připadám si divně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: