M&M 19: Neutralita & nezávislost

Mladší média to nikdy neměla jednoduché – neobstála v očích starších bafuňářů.

V konci aktivní kariéry Leo Burnetta se ukázalo, že na platy kreativců v jeho milovaném oddělení tiskové reklamy jdou tři čtvrtiny prostředků, zatímco otloukánci v TV oddělení dostávali jen tu poslední čtvrtinu. Ovšem podíl obou oddělení na příjmech agentury byl přesně opačný.

Nám dnes už přijde úsměvná sama existence oddělených kreativních teamů pro print a TV. Talent má být schopen vymyslet billboard, inzerát i TV commercial. A samozřejmě, má být schopen posoudit, kdy má co z toho smysl. Tomu se říká media neutralita.

Čím mladší médium, tím více je šířeno a prosazováno svými fanoušky, kteří z povahy věci media neutrální nejsou. Však to znáte: Musíte mít CRM! Musíte mít SEO! Musíte mít social media kampaň!

Před časem jsem se přichomejtl k projektu, v jehož rámci se sociální média řešila. Byli povoláni specialisti. Dostal jsem možnost si pročíst jejich prezentace. Media neutrální nebyly vůbec. Zábavné bylo misionářské nadšení – dokazovali, proč projekt musí mít kampaň: že to hodně pomůže social media marketingu. Výrazně stručnější byly ty části, kde ozřejmovali přínos pro projekt sám. Omezily se na opakované užití slova „feedback.“

Jestli se v raných dobách takto prezentovali apoštolové TV commercialů, pak je zázrak, že televize vůbec přežila!

A na to, jak využívat sociální média, asi přijdeme, až se toho chopí neutrální a nezávislí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: