Mejdan roku v Rohlíku

Nevím, co přesně a všechno se dá získat v Rohlíku, intelektuálním to centru České televize, za stravenky. Ale asi to budou zajímavé produkty, když vedou k následujícím objevům:

Svět se nám mění před očima v jakousi centrální ústřednu, kde budeme všichni dokonale evidováni. Místo občanky budeme mít na krku psí známku a označeni čipem budeme snadno k nalezení, stejně jako černí čápi v Africe. Přístroje zaevidují, zda jsme v Alpách na lyžích nebo se opalujeme u Šeberáku, zda jsme v nemocnici nebo už na hřbitově. Možná ještě více budeme vysedávat u přístrojů všeho druhu, abychom my sami věděli a zjistili, kde vlastně jsme. Přes internet budeme navazovat virtuální a imaginární vztahy, které v reálném životě ztrácíme. Setkávat se budeme jen v obchodních centrech, případně na různých demonstracích. Jenže to bude ve spěchu, protože všichni máme málo času. I nadále nebudeme znát sousedy, co bydlí nad námi či pod námi a přátelské vztahy budeme hledat pomocí psychologů, a po čase psychiatrů. Takový se nám rýsuje svět.

Jenže je tady ještě jedna kategorie lidstva, která má snahu žít normálně a netouží po robotizaci a totální centralizaci. Ti lidé kupodivu čas mají, věnují se zájmové činnosti, nacházejí relaxaci a životní sílu na zahrádce nebo ve sběratelství, něco pěstují, objevují, vytvářejí, uplatňují svou fantazii, která pak potěší tvůrce i obdivovatele. Jsou to lidé, kteří žijí v pohodě, přátelství a dávají přednost klidnému rodinnému životu, aniž by museli vědět, že nějaké celebritě v Las Vegas ulítly včely, nebo dokonce manželka.

Nekecám, tohle opravdu uvádí pořad “Hoby naší doby” (čtete bohužel správně, jen jedno “bé”).

Já chci taky takový stravenky!

5 komentářů to “Mejdan roku v Rohlíku”

 1. Anonymní Says:

  Člověk, který žije v pohodě, přátelství, dává přednost klidnému rodinnému životu, věnuje se zájmové činnosti a nachází relaxaci a životní sílu na zahrádce nebo ve sběratelství, ale hlavně se do ničeho neplete. Má porytou zahrádku, srovnané známky a ničím nenarušuje tolik potřebný klid na poctivou práci. Prostě takový normalizační ideál.

 2. bigvilik Says:

  Jistě. „Klid na poctivou práci!“ Ta známá mantra…

 3. Anonymní Says:

  na stravenky kaslu, me staci to zbozi co za nej kupujou

 4. Anonymní Says:

  (cywe, kde se tu pise ze tohle psal Behemoth?!)

 5. bigvilik Says:

  Inu, tohle psal Behemoth… Kdo jiný…?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: