M&M 27: Mistři klamu? Tůdle!

Setkáte-li se s pravověrným (levici věrným) intelektuálem, jeho pohled na reklamu a marketingovou komunikaci vůbec se obvykle vyznačuje zvláštní schizofrenií. Na jedné straně dává najevo přezíravý postoj (kdo by neznal Vaculíkovo „umění hovna.“), ale současně má až iracionální pocit, že lidi z této branže jsou mistry klamu, manipulace s veřejností, prostě mágové ovlivňování.

Upřímně řečeno, divím se jim. Jací mágové? Jací mistři klamu?

Velká česká společnost, jakž takž ještě leader trhu, spustila TV reklamní kampaň. Prý na tom pracovali od dubna. Myslili, analyzovali, cílili. Změnili claim. Tvořili. A dílo se zrodilo.

Obrázky, jakých má každá imagebanka dvě patra durch: klikání na počítači vytrhne hrdinu, a ten letí i s pohovkou luftem. Hraje se fotbal na sněhu. Jakýsi otylomanažer lelkuje v pracovní době u videa. Šťastný tatínek si natáčí právě zrozenou dcerku. Budiž, třeba smysl obrázků nějak zpřesní voice over…? Ani náhodou:

„Existuje milion způsobů, jak prožít váš den. Můžete ho strávit kdekoliv. A zůstat při tom v klidu domova. Být u toho, co vás zajímá. Sledovat dění, když máte chvilku. Mít jistotu, že při vás někdo bude stát. Ať už je váš důvod jakýkoliv, pro nás je ten nejdůležitější. Protože je váš.”

Seznam, najdu tam co hledám.

Milí intelektuálové, nebojte se. Není čeho. Jediná manipulace, která hrozí, se dá vyjádřit havelkovským „U tohohle mi usínaj‘ nohy…“

2 komentáře to “M&M 27: Mistři klamu? Tůdle!”

  1. Lod potopena! Says:

    Vileme, tento kousek je primy zasah. Jiste se ted v Googlu tresou strachy z hromadneho vyprodeje akcii v reakci na novy claim a strategii konkurence:-)
    Hodne stesti! TV

  2. bigvilik Says:

    No, Luděk Motyčka se jistě netřese… 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: