M&M 28: Hovadina s novým účesem

Jednoho po všech těch letech civění na televizní reklamní bloky neudiví naprostá nulitnost, jakou je nejnovější díl série České spořitelny, který by se dal označit názvem „Hrdina s elvisovským účesem“ (dílko nalezeno a dohledatelno díky komentujícímu Adamu Jurákovi – pěkně děkujem, není nad názornost!).

To, co udivuje, je povědomí o složitosti procedur, jež vedou ke vzniku jakékoli reklamy. Všichni to známe: kolik hodin se prosedí v mítincích, kolik megabajtů power pointových prezentací se nakliká, kolik brožurek se vytiskne. Těch lidí okolo, jak v montážní hale na autosedačky, těch schvalovacích procesů!

A výsledkem celého úsilí a sledu událostí je naprostý blábol. Ruku na srdce: opravdu se v houfu ubožáků, kteří se na oné hrůze podíleli, nalezne alespoň jeden, kdo by upřímně soudil, že výsledná volovina nějak pohne trhem či spotřebiteli?

Já chápu, že většina z nich si nemůže vybrat, na čem bude pracovat. Nezazlívám nic osvětlovačům, natáčení jako natáčení. Hercům z dalekých krajů taky ne, ti mají omluvu, že asi ani česky neumějí.

Ale pánové a dámy z agentury a od klienta: fakt stojíte vahou své profesní pověsti za tímto kouskem komunikace? Skutečně se za to nestydíte…?

Pauza. Ticho.

Ne. Už se ani nestyděj‘…

4 komentáře to “M&M 28: Hovadina s novým účesem”

 1. Adam Jurák Says:

  Když jsem spot viděl poprvé, nevěřil jsem, že dneska někdo něco takového pustí do světa.

 2. prispevek Says:

  ja si u TV taky rikal, ze neco neni v poradku, jen jsem to neumel takto popsat… :)… teda jeste je teoreticka sance, ze je v tom nejaka uplne nova „kryptokomunikacni“ technika o ktere zatim nemame anung… cely je to nejaky absurdistni

  To ticho bylo dobry :)))) uplne jsem ho slysel…

 3. bigvilik Says:

  …ale oni ho neslyšeli…

 4. eweliyi Says:

  co to je? to sedeli kazdej v jiny mistnosti kdyz to davali dohromady a poslilali si to tichou postou, ne? to jinak neni mozny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: