M&M 31: Bezpečně bez pointy

Že má být svatá dvojice značka/produkt pointou každé reklamy, na tom se teoreticky shodneme. A všichni známe funny příklady, kde nebyla. Bóbika.

Bohužel častější je druhý případ: děj je nefunny a pointa o to víc.

A pak je absence jasné pointy vůbec. Nedávno se pokusilo o virál jisté sdružení CZ.NIC. Ano, Leoš Mareš má kliku od auta poňahňanou enónem! Božínku, virál jako noha, kdyby mi bylo znovu osm! Experti už se nad ním sice čílili, ale podívejme se na to právě z hlediska pointy – co mě to jako uživatele naučí, co mám udělat?

Tu je prosím pěkně odpověď –  a na tuto stránku má uživatel dorazit a zde dojít satori:

„Může se to stát i vám! Názorně jsme vám ukázali, jak lehké je vydávat se za někoho jiného. Na internetu je falšování cizích stránek ještě snazší a můžete se stát obětí, aniž byste si toho všimli. Jaké nebezpečí hrozí? Můžete přijít o peníze, internetové profily, emaily či další citlivé informace. Zabezpečení domén pomocí DNSSEC tomu dokáže zabránit. To by pro vás měl zajišťovat Váš poskytovatel připojení a každý provozovatel webových služeb, zvlášť když za něj nemusí nic platit. Chraňte se před falšováním stránek a ptejte se.“

Takže vtip pro základní a pomocnou školu, potom trochu ptydepe, a nakonec – vždyť po mně se nic nechce – chce se něco po mém poskytovateli připojení. Já se mám chránit a ptát.

Koho?

Na co?

Proč?

A proč mi to vůbec říkaj’?

Bez pointy…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: