“My tě tu (tureckou) písničku naučíme!”

Až jednoho krásného – a brzkého – dne vášně pominou, nezaujatý čtenář se bude ptát, proč tolik rozruchu prošlo internetem Zemí českých kvůlivá jedné, ó tak snadno zapomenutelné turecké telenovele (vlastně pardon, “dramatickému seriálu”, jak po nás chce pan ředitel-generál z Novy).

Co se stalo za první týden: Turkyně nám byla objasněna na tiskových konferencích, v propagačních materiálech a v dosud co do intenzity nepřekonaných self-promo aktivitách TV Nova, které šly až za rámec slušnosti, zasáhly do zpravodajských relací, a jejichž kreténským vrcholem byl příspěvek z hlavní zpravodajské relace TV Nova ze středy 9. února 2011. Každému, kdo se na nich podílel, buď Pán Bůh milostiv. Jinde zastání hledat jaksi nemohou…

Nic nefungovalo.

Na internetech se slaví, jeden by myslel, že jsem svrhli TV Mubaraka. Nesvrhli, dál bydlí kousek od areálu TV Nova na Barrandově, a zakazuje noční směně zprávařů vytratit se na cigáro k zadnímu vchodu, protože tím směrem má ložnici ve svém developerovaném managerobytě.

Bůh je mocný, a my ne.

Je tisíc teorií, proč úvod telenovely v Česku nezabral. Většinou se odehrávají v podivné rovině, že Češi a Moravané nejsou Balkánci. Na tom bude kus pravdy. Ale ne celá.

Dovolím si předložit trochu jinou hypotézu: podle mého guru-názoru, zakopaný pes tkví v intenzitě a tuposti self-promotion, přesněji self-propagandy!

Představte si, že začnete Italům prodávat grónský rybí tuk s tím, že se to stalo kultovním omazavačstvím i v Norsku, Polsku a Kislovodsku. A že se tato zpráva stane hlavním podporovaným tématem TV News. Každý večer. A pak vám ukážou srdceryvné ukázky chudínků, co neznajíce rybího tuku, ve zkázu vešli.

Anebo si představte, že Němcům a Švédům řeknete, že tato věc je bombou u Čechů, Ukrajinců, Rumunů a Hlavopižů.

Co se asi tak stane?

Řečeno po prostu: byla to balkánská komunikační kampaň, která předem odepsala turecká dobrodružství s leukémií.

Bůh zaplať, Čechové jsou smějící se bestie, ne usmívající se idioti!

6 komentářů to ““My tě tu (tureckou) písničku naučíme!””

 1. Libor Says:

  Já jsem to ještě neviděl. A bez té kampaně by se na to dalo dívat?

 2. bigvilik Says:

  Ne. 😉

 3. vonrammstein Says:

  Výtečný článek, díky!
  Nenašel jsem odvahu se na to podívat-prostě proto, že se z principu nedívám na sračky. Z Turecka mi přebohatě postačil Erdogan Atalay (kdybyste netušil-Kobra 11). I když to je vlastně Německo, oder…?
  Zkrátka: Díky Bohu, že nejsme jako Češi až zas tak zoufalí idioti.

 4. bigvilik Says:

  Bůh nám to potěšení dopřej: NEJSME JAKO ONI! ;-)))

 5. SUPER! Says:

  Ježiši! Vždy, když tady dočtu článek, tak si říkám, „to je to nejlepší, co jsem kdy četl“. Ovšem tenhle článek to opět překonal. Až založíte fanklub i placený, tak mi dejte vědět. :)))

 6. bigvilik Says:

  Himbajs, tohle mi nedělejte! Budu v podezření, že si to píšu sám!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: