M&M 33: Pozice: Brouk Pytlík

Bývaly doby, kdy bylo nemožné klienta přesvědčit o výhodě positioningu značky coby „specialisty.“ Specialista se přece musí soustředit na nějaký pevně vymezený segment, a to bylo mnohým rozpínavým dravcům málo.

Pak se něco zlomilo, asi tak před pěti šesti lety. Specialistů se na nás vyvalilo jak Čingischánovy jízdy. Jeden by nevěřil nač na všechno lze být specialistou. Ale budiž.

Horší bylo, že valná většina claimů říkala doslova a právě jen toto: „Váš specialista na to či ono.“

To je dost oblíbená figura, kterou asi nikdy nepochopím. „Váš dodavatel zkamenělin?“ „Váš prodejce rour do kamen?“ Buď to totiž je pravda, a pak je zbytečné mi to říkat, anebo to pravda není, a pak co? To vážně doufají, že se chytnu za nos a svou opovážlivost napravím?

A nyní došlo ke spojení nespojitelného, k usmíření živlů a vyrušení magnetických pólů. A jistě není náhodou, že k němu došlo v Čechách, kde jsme na kočkopsy machři:

„Váš specialista na komplexní řešení.“

Já tu těm dvěma firmám, jejichž komunikaci jsem náhodou zahlédl, nechci dělat reklamu. Jak jistě tušíte, obě jsou z IT oboru, a liší se jen tím, že jedna je specialistou na a druhá pro to komplexní cokoliv.

Ale Brouk Pytlík stále žije, i když ve svých představách je Ferdou…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: