M&M 36: Svět se prý zbláznil!

Ovšemže zbláznil. Co hůř, kdykoli se ta pravdička doplní o další nepodstatnost, vyběhne Bernard. Možná by to ani nebyla špatná pozice značky – komentovat absurdity světa a dát jasnou odpověď: v zákrutách světaběhu je tu jistota.

Ale tak leda pro pojišťovnu.

Pivo by naopak mohlo šílenosti parodovat a dramatizovat – v pozici poťouchlého glosátora či pobaveného znalce, co na nás – zasvěcence – očkem mrkne.

Bernard z toho nedělá nic. Nepravidelně, když jsme stačili na předchozí trapasy skoro zapomenout, ho něco kousne, a šup s tím ven. Jednou Dajdou, jindy hajhou, terazky Vojenská policie v ČT. Motivy mají vždy něco společného – výběr i zpracování na úrovni Bubílkové.

Žijeme v zemi, kde krachují loterie, krade se i při žebrotě a stát není schopen bezeskandálovitě zorganizovat ani update autolékárniček. Bernard si však vybírá titěrnosti, kde nehrozí, že by musel projevit názor.

A to zpracování! Výtvarný projev podleze i laťku na zem položenou. Nazvěme to anti art direction. K tomu zvlášť mizerná typografie, a jako bonbónek nejistota, co to vlastně velkoplakát říká: „Svět se zbláznil. Držte se…“

Je toto sdělením, a logo Bernard pod ním je razítko, nebo to je „Svět se zbláznil, držte se Bernarda?“ Ví to aspoň Mr. Bernard?

Svět se zbláznil. Jistě. A Bernard je součástí jeho vyšilování.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: