M&M 40: Nápad a dopad

Je obecnou povahou všech skvělých nápadů, že zpětně to vypadá tak jednoduše! Proč na to nějaký trouba nepřišel dřív…? A jak se jednou nápad zabydlí, jako by tu s námi byl odjakživa.

Otázkou je, jak se takový nápad pozná. V případě vynálezů, vědeckých objevů a zlepšováček všedního dne se nám zdá, že je pozná každý.

U marketingové komunikace to máme složitější. Už proto, že ve finále prodáváme ne náš produkt, ale jeho žádoucí účinek. A nápad ještě zdaleka neznamená dopad. Mimochodem, právě na tuhle poučku se odvolávají reklamní mamelukové, snažící se přesvědčit, že naopak bezduchá rutina je jedinou prověřenou jistotou.

Rutina je skutečně prověřená a účinná, pokud jde o schvalování a referování nadřízeným štábům a centrálám. Pěkný, osvědčený layout, načančaný storyboard, naleštěná zaměnitelná web page – a máte možnost soustředit se s představenými na důležitostech typu odstín oranžové košile. Pošlete nápad, a ejhle, ono je to nějak divný… až nápadný. A co kdyby nefungoval. Čípak zadnice by byla odlayoutována?

Takový dopad má mnohý nápad. Ale neklesejme na duchu. On se toho nápadu chytí někdo jiný. A dopad? Včerejší nápad začne být standard. A ten budou muset houfy průměrných tvůrců z povinnosti nastudovat, aby nebyly out. Dobře jim tak, měli mít ostřejší nápad a či prodej – a mohlo se učit podle nich.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: