M&M 46: Není pravda, že jsme brutální…

Když za první světové prokráčeli Němci Lovaní, byl z toho masakr i mezinárodní škandál. K jeho umenšení se sešlo 93 významných německých intelektuálů, aby v manifestu světu vysvětlili, že to není pravda.

Není pravda, že kaiserovi vojáci byli brutální, naopak na ně bylo záludně stříleno, když mírumilovně pochodovali cizím městem. Není pravda, že vtrhli do neutrální země – to jenom předešli nepřítele.

A jen neradi kus města za trest vypálili – však ho ještě docela dost zůstalo stát.

Zdá se, že podobný přístup vězí v německých hlavách dál. Co si počít s tvrzeními „Mercedes je prý dražší než jiná auta. Ale…“ či „Mercedesy se prý pořizují jako symbol luxusu. Ale…“

Boj s předsudky cílové skupiny a s vnímáním značky či produktu, to je denní marketingový chleba. Vlastně, o čem jiném značková komunikace kdy hovořila?

Existuje mnoho osvědčených postupů, jak změny vnímání u cílové skupiny dosíci. A existuje jen jeden, který opravdu nefunguje: uraženecký manifest, že není pravda že… Ostatně nechte na sebe sami působit rozkošnou kaiser-argumentaci! EDIT: doména expirovala, a už ji má někdo jiný – a zase staečně vysvětluje, že Lovaň nevypálili, jen potrestali ty, co tam záludně stříleli na invazní vojsko (2019).

Ony vážně míněné rozbory Mercedesu nakonec stejně vedou k tomu, že Mercedes je dražší než jiná auta. A že se pořizuje jako symbol luxusu.

A že Němci v Lovani tehdy spáchali masakr.

Tentokrát taky – ale naštěstí bez krve.

Jedna odpověď to “M&M 46: Není pravda, že jsme brutální…”

  1. Menu du jour – Mýty a fakta a fámy a močení proti větru | Bigvilik's Brand Building Blog Says:

    […] Už jsem si z toho kdysi dělal srandu, vzpomínaje na slavný list 99 německých intelektuálům co se v první světové snažili světu vysvětlit, že vypálit kus Lovaně byl obranný a humanistický akt, protože zlovolní Belgičané zákeřně stříleli na jejich zemí pokojně pochodující Germány… […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: