Patriarchovo okénko – byl jednou jeden EuroTel…

Ačkoli je to neuvěřitelné, síť GSM je v našich životech už 15 let. Díky studentům jsem se vrátil strojem času o tu dobu zpět a za večerního promazávání kolen opodeldokem jsem si připomněl pár TV commercialů, které jsme kdysi v Leo Burnett Advertising dělali pro – dej mu Pán Bůh lehké spočinutí ve značkovém zapomnění – EuroTel.

Afrika!

To nejkrásnější na natáčeních v mnoha zemích nebyla jen cestovní agentura Leo Burnett, ale i fakt, že tam, kde jsme točili, doposud roaming s Českou republikou nefungoval… Ani v Jihoafrické republice, ani u sousedů v Rakousku.)

Něco se zrodilo bez cestování, jen prostým postprodukováním… Včetně hlasu Ivanky Bohuslavové, posléze londýnské producentky.

A na závěr – první TV commercial EuroTelu z r. 1993. Ve vánoční verzi… Au.

Konec dnešního posezení u krbu. Mrkající veselý obličej

4 komentáře to “Patriarchovo okénko – byl jednou jeden EuroTel…”

 1. Sortimento Says:

  Nic proti starým Mistrům, ale jauvejs je spíš to „Globální GSM“… Trošku jako CD disk, ne? Co to tedy vlastně ten Eurotel tenrát nabízel? 🙂

 2. bigvilik Says:

  „GSM Global“ byl oficiální název služby. Pojem GSM tehdy nikdo neznal – proto taky ty postprodukční launchové spoty „vyučovaly“ Globální – Systém – Komunikace.

 3. Sortimento Says:

  Já to chápu a ještě si tu reklamu pamatuju. Taky je mně jasný, že tehdá vědělo veškerenstvo o GSM velkej prt. A možná se při chápání zkratky a tvoření názvu služby vycházelo z původního „Groupe Spécial Mobile“ a ne z „Global System for Mobile Communications“, protože v opačném případě mně opravdu přídomek „Global“ zní nadbytečně.

 4. bigvilik Says:

  Myslím, že to bylo jednodušší – klient chtěl zdramatizovat tím redundantním názvem jedinou skutečnou přednost proti své tehdy jediné NMT síti – roaming.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: