M&M 47: Bankéři, bankéři, malované děti!

Bankéře milujeme jako zubaře. Bez nich to nejde, s nimi to bolí. Chlapík, co stál s transparentem na Wall Street, když krize z plna hrdla vyla, a na něm zval: „Teď skákejte, nenažranci!“ se stal v USA na chvíli hrdinou.

Neskákali.

U některých našich je nejisto, zda by věděli, kudy skočit. Co si myslet o plakátu České spořitelny, kde dvé dítek, ve stylu Strážní věže, hledí do výkladce na dřevěného koníka. „Teď se chtějí houpat na koníkovi, ale díky našemu dětskému programu si jednou koupí opravdového.“

kone

Nechme stranou, zda dnes není vize dětiček, toužících po dřevěném koni, demode. Ten kůň totiž není houpací. Má pevné nožky s kopýtky, a houpat se na něm nejde. Takže děti i tvůrci jsou mdlejší mysli.

To pašáci z PPF jsou duše břitké! Air Banka ani neotevřela šaltr, a už se prsí ústy socmluvky na Twitteru: „Všechno bude!“ A poukaz na konkurenci: „…my nejsme polská slibotechna.“ I ta slibovala dřív, než bylo něco k vidění. Hned jdou dál: „mBank byla v ČR zklamání, čekalo se víc. V podstatě jsou ze hry!“ A nato: „Zuno je takový balónek Raiffky, ale oni to brzo vzdaj!“

Když se jich na ten frivolní tón dotázali, tu se ukázalo, že toto není oficiální Twitter account banky. Jen „Bankéři, které budete milovat!

Jo aha! Jako děti! Ty malovaný. Koníka poznaj’, ale staré přísloví jim maminka zapomněla vštípit:

„Nekdákej, dokuds vejce nesnesl!“

7 komentářů to “M&M 47: Bankéři, bankéři, malované děti!”

 1. miki Says:

  až na to, že airbanka není oficiální twitter kanál, ten je airbank bez a na konci… takhle blbě se nechat nachytat…

 2. bigvilik Says:

  Ehm, co to přečíst pozorněji?

 3. bigvilik Says:

  „Když se jich na ten frivolní tón dotázali, tu se ukázalo, že toto není oficiální Twitter account banky. Jen „Bankéři, které budete milovat!“

  miki si dočte, děkujeme.

  A citát:

  airbanka air/bank @
  @mesec Ale ale, jak jste na to přišli? My jsme nikdy netvrdili, že je to
  oficiální Twitter účet. To ale neznamená, že není náš 🙂

 4. Sortimento Says:

  Hlavně aby to pak nebylo vyhazování peněz do luftu…

 5. :) Says:

  tak houpat se na něm možná půjde, bude-li zavěšen… ale tohle se bankéřům vážně nepovedlo… prostě k neuvěření 🙂

 6. Rostislav Kocman Says:

  Dobrý den,

  Air Bank nemá žádný neoficiální účet na Twitteru ani nikde jinde; žádný pravý ani falešný účet pro nás nespravuje žádná z našich agentur. S tímto účtem nemá Air Bank nic společného – samozřejmě že je to jejich účet, ale není náš, není Air Bank.

  Nebudu hodnotit to, co si tam někdo píše o konkurenci, ale to co píše o nás není pravda, stejně jako používá špatné logo. Dokud se ten účet snažil být vtipný, sami jsme se tomu občas zasmáli. Když začal psát o službách, jen jsme kroutili hlavou – mysleli jsme si, že ti co to píšou mají lepší informace o tom, co chystáme…

  A jen pro pořádek – Air Bank nemá socmluvku. Pokud lze někoho nazvat u nás mluvkou, tak jsem to zatím pouze já. Kontakty na mě jsou na našem webu, stačilo napsat nebo zavolat, nemusel bych vám to psát sem do komentářů.

  Nepotřebujeme být bankéři, které budete milovat. My si ani neříkáme bankéři. Nám stačí, když naši banku budete mít rádi.

  Přeji hezký den,

  Rostislav Kocman
  PR manažer a tiskový mluvčí Air Bank

 7. bigvilik Says:

  Milý pane Kocmane,

  své sloupky píšu pro čtenáře – a očima spotřebitele. Lehce popuzený tón, že jsem si dovolil napsat o komunikaci, probíhající jménem Vaší instituce, aniž bych Vás požádal o svolení a blahosklonné vysvětlení, račte namířit směrem na šejdíře, co se za vás vydávají.

  Nicméně jsem rád, že jste se uvolil napsat až sem, do komentářů.

  S upřímným pozdravem

  bigvilik,
  soukromník

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: