M&M 49: Stávka smyslu slov

Máme za sebou cosi jako stávku. Měly to být blokády, byl to spíš happening, jak hlášeno z Prahy. Co zaujalo, byla z obou stran míra přehánění ve slovní agresi a nehoráznosti přirovnání.

Odbo/ssové líčili spálenou krajinu, ožebračování, Bělorusko a Biafru důchodů, Kalousek rýmoval, a všichni se označovali za vyděrače, zloděje, lotry a podvodníky, což dávno víme.

A přitom venkoncem prd.

Shoda s reklamní komunikací nápadná… Každý nový model lidového pekáče je označován tu za revoluci, tu za luxus jaký ještě nikdy nebyl. S každou bejkovinou přichází nová generace. Dokonalost našla své jméno. Svět už nikdy nebude takový jako dřív. Superlativy a superlatissimma se roztahují při každé příležitosti.

A přitom venkoncem prd.

Jistěže nejen hulákáním politika je živa. Však znáte ty okamurošvejnarované Van Rompuye. Krásně, korektně a tiše hovoří, ševelí, zurčí…

A přitom venkoncem prd.

A reklama? V jednom dni mi viselo přes zábradlí mostu sdělení BMW, že „Radost vždy očekává neočekávané.“ A v rádiu mi VW sdělovali: „Nic na světě není dokonalé, ale někdy je dokonalost vším.“ Až mi tohle někdo vysvětlí, možná změním repetitivní závěr:

A přitom venkoncem prd.

Stávka smyslu slov zdá se být okupační a nepřetržitá…

Jedna odpověď to “M&M 49: Stávka smyslu slov”

  1. něco Says:

    :)))

    a toto k zamyšlení:
    http://www.novinky.cz/domaci/236935-vlada-najme-agentury-aby-lidem-vysvetlily-reformy.html

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: