M&M 50: Sloni na síti

Velké značky se chovají na sociálních sítích jako sloni v porcelánu. Že se tak chovají i mobilní operátoři, kteří – už z povahy produktů a služeb – by měli mít k digitálnímu světu blíž, překvapí.

Jeden spustil na Facebooku megasoutěž – a Zuckerbergovy automaty usoudily, že jde o porušení pravidel. Soutěž bez varování zmizela, nemálo veselí okolo. Už je zpět, a operátor se tváří, že to byl jen fórek.

Jiný operátor okouzluje figurkou jakéhosi mixéra, co namíchá nejlepší balíček. Lidi chtějí volat, posílat data, málo platit. Marketéři touží prodat balíčky.

Jeho soc-mluvčí se rozhodli budit aktivitu na Twitteru. Lidé měli posílat stočtyřicetiznakové popisy známých filmů, a ten nejvtipnější, vybraný hlasováním, by byl na festival do Karlových Varů vyslán co „oficiální twitterista.“

Zprvu vše probíhalo normálně, ale pak se začaly grafy s hlasováním obracet. Jedna z finalistek se dala do kampaně: požádala své přátele nejen na Twitteru o pomoc.

Odstartovala podivná hra, v Česku známá tak důvěrně jak maminčina ukolébavka. Hlasování bylo prodlouženo. A náhle zrušeno. Technici prý zjistili, že anketa je zfalšovatelná. A od finalistky bylo prý nefér, že žádala o podporu. A hlavní je prý transparentnost.

Takže z jedné vtipné twitteristky nepřímo udělali podvodnici a naučili nás, že nejsou schopni ošéfovat ani jednoduchou anketku. A v zájmu transparentnosti vítěze vybere bezejmenná „odborná“ porota.

Blahopřejeme do Vodafonu slonům na síti!

3 komentáře to “M&M 50: Sloni na síti”

 1. Ivan Vyoral Says:

  Porota není bezejmenná. Vybírala finalisty a členové jsou třeba tady: http://blog.vodafone.cz/blogy/podporujeme/hledame-exkluzivniho-twitter-zpravodaje-250.html?tc=tw

 2. bigvilik Says:

  Dík za ten odkaz! Přesně ukazuje, jak vágní pravidla byla nastavena.

  A jury vybrala „jednoznačně,“ jak se nyní dozvídám, účastníka, kerý v hlasování veřejnosti dostal 2% hlasů.

  Celá ta šaškárna klade krátkou otázku: WHY?

 3. blabous Says:

  to byl fail uz od zacatku, nebyli schopni dodrzet ani „každý den zveřejníme název jednoho filmu“, do finalni ankety se dostal clovek, ktery porusil zamerne pravidla, protoze na festival nemuze jet – https://twitter.com/#!/tracnik/status/81662499820290048 …kdyz maj na twitteru u profilu ctyri ksichty, clovek by si myslel, ze si to ohlidaj

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: