M&M 55: Hot dog a degustace

Vedle svého stánku s hot dogem si jeho majitel otevřel také gourmetskou restauraci.

Zní vám to jako začátek success story?

Asi ne. Možná by majitel hot dogu učinil lépe, kdyby své spojení s gourmetskou svatyní co nejvíc tajil, protože kdo by chtěl degustovat kulinární potěšeníčka od prodavače ohřátých párků.

A vidíte, bankéři uvažují jinak! Raiffeisenka si postavila ZUNO. Česká spořitelna něco podobného chystá. Prý banku pro lidi, co mají problém s Českou spořitelnou, ale chtějí utrácet, půjčovat si a jsou jakože trendy.

Má to malý háček. I když je cílovou skupinou lehkovážný hazardér, aby pro něj něco bylo trendy, to musí mít patřičný příběh. A ZUNO je neodpáratelně odnoží „Rajfky,“ komunikačně dosti impotentního brandu. Aby se odlišili, přidali na pouťové barevnosti a drsnosti hlášek. „Jen v Zuno dostanete to či ono.“ Čeština pláče v koutě. A „Za 3,5% úroku zradí banku každý!“

Přeloženo, mám-li od vás dostat 3,5%, musím se cítit jako zrádce. Děkuji, nechci. Ať u stánku, nebo na tabuli, vaše krmě je nepoživatelná.

A dámy a pánové, kteří podobnou věc chystají v české špárkase, by si mohli uvědomit, že potenciálním klientům nevadí logo ČS, jak se mylně domnívají, ale to, čím je značka vycpaná: historií mizerných služeb a mdlé komunikace.

A pokud si toto dědictví vezmou ssebou, mohou si říkat klidně Hejsabank…

Dobrou chuť!

2 komentáře to “M&M 55: Hot dog a degustace”

 1. Martin Pavelka Says:

  Toyota si založila Lexus, ale stejně všichni ví, že je za Lexusem Toyota. Tomu se nelze vyhnout, vždy se to prozradí. Takže tato věc není tak problematická jako ten zbytek.

  Víc mi vadí „ZUNO – brutálně jednoduchá banka“. Ještě se počítám mezi mladé, na které tato hláška je směřovaná, ale jde mi proti srsti. Asi nejsem tak mladý, ale zase ti mladí, kteří to (možná) berou za své, nemají peníze na tyto produkty. Proč vše musí být tak frí a kůl?
  Fakt se cílová skupina mající finanční prostředky a zajímající se o bankovnictví takto vyjadřuje? Neminou ji jako, blahé paměti, „It’s legal to be different“ zapomenutá politická strana?

  Také na vás spojení „brutálně jednoduchá“ působí spíše v kontextu „primitivní“?

 2. bigvilik Says:

  Inu, působí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: