M&M 57: Starej se o inzerci, peníze přijdou samy!

Asi tak se dá zkrátit jedna z pouček Leo Burnetta. A mám pocit, že se jí firmy drží až moc. Ony by se tolik o inzerci starat neměly. Měly by se starat o svůj core business, jako se Leo staral o ten svůj.

Já vím, že to jde proti proudu veškerého mar-kom-hype, který nedávno přišel s dalším pekelným křížencem, tzv. brand journalismem. Banky by prý měly psát zajímavé informace pro firmy, limonádníci by zase měli informovat o nových módních trendech.

A kdo bude prodávat?

To už tu bylo, naposledy se tomu přece říkalo brand entertainment, ne? A v Čechách můžeme najít značku, která ho zvládá velmi mistrně.

Na kampaně Vodafone může být názor střídavý, ale např. poslední motiv s houbami si většina lidí pochvaluje. Stabilně skvělý journalism / entertainment provozuje ČiliChilli. Na Facebooku proaktivně nutí uživatele psát veselé scénáříky na motivy hub.

Ejhle, zádrhel!

Scénářů přišlo dost, jenže se v nich řešil nefunkční roaming, zádrhele při získání náhradního telefonu za opravovaný, o trablech s pokrytím nemluvě. Takže musela přiskočit brand ambassadorka (další z moderních příšer – citováno bez jakýchkoli úprav):

„Vodafone nabidky mam rada, Cilichill zeru a mobil, ktery jsem si u vas koupila s velkou slevou zboznuji (a jeste jsem dostala par darecku, protoze jsem mela narozky). pokud nekde nemam signal, tak me to zas tak netankuje, protoze nakonec zjistim, ze nic tak nehori, a ze si naopak od mobil rada odpoci nu :)“

Au!

…a peníze přijdou samy!

Nebo že by ne???

 

P.S.: Pro nevěřící Tomáše celý její příspěvek, zachycený kouzelným tlačítkem prt scr:

Vodafone.cz

8 komentářů to “M&M 57: Starej se o inzerci, peníze přijdou samy!”

 1. Boris K. Says:

  Po takové akci si hodně lidí rádo odpočine od celého Vodafonu.

 2. FPL Says:

  Napis prosim, ze tu citaci sis vymyslel. Diky!

 3. bigvilik Says:

  Chtěl bys, milý FPL?!!

  Ale tohle bych snad ani neuměl!

 4. Martin Pavelka Says:

  Kdo nic nedělá nic nezkazí.

  Ale jak řekl sir Humphrey: „Pane, když už děláte tak hloupou věc, tak ji nedělejte tak hloupě.“.

 5. Vodafone ČR (@Vodafone_CZ) Says:

  Žádáme zákazníky Vodafonu, aby se v budoucnu zdrželi jakýchkoli pozitivních komentářů na naši adresu na sociálních sítích. Hrozí, že budou bez důkazů označeni za tajné agenty firmy, případně její zaměstnace, či nařčeni ze spolupráce s námi. Děkujeme za pochopení. Jana Háková, sociální sítě Vodafone

 6. bigvilik Says:

  Kde, prosím, označuji někoho bez důkazu za tajné agenty firmy, případně její zaměstnance? Koho jsem nařkl ze spolupráce s Vámi?

  Vy asi pod pojmem brand ambassadorka myslíte rovnou na nejhorší, že? Asi ze své zkušenosti.

  Jinak děkuji za další ukázku úžasného komunikačního talentu, jímž jsou sociální sítě Vaší společnosti prodchnuty.

  bigvilik, soukromník

 7. Anonymní Says:

  Zdravím, vůbec je to zajímavé jak sociální sítě připravili spoustu pitoresktních nových pozic pro velmi sofistikované marketéry.

  Ale co každá doba sebou něco nese, vlastně by mne zajímalo jak se by se k takovým sociálním sitím stavěl pan Burnett osobně

 8. bigvilik Says:

  Starý pán byl dost nedůvěřivý k novým médiím a formám komunikace. Ostatně jsem tu uváděl, že za jeho života bylo kreativní oddělení rozděleno na tiskové a televizní…

  Asi by brblal. že je moc brzo na zhodnocení významu sociálních sítí. 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: