M&M 61: Potrefené husy a promarněný čas

Poslední dobou se k mým sloupkům slétávají potrefené husy. Psaní do redakcí a vyhrožování odpovědným Köpplům již patrně vyšlo z módy, v éře internetu prostě naleznou blog – a už si letí.

(Rafinovanější husy nechtějí nechávat písemné stopy, a tak raději posílají holuby s přátelskými vzkazy.)

Klasickou mantrou je dotčený dotaz tiskového mluvčího, „Proč jste se se mnou dopředu neporadil…? Já bych vám to všechno vysvětlil.“ Výborně. A co prostý kmán spotřebitel, tomu to vysvětlí kdo? Proč to hned neudělali tak, aby to nemuseli vysvětlovat?

Neméně hojně užívaná je formule: „To se to kritizuje, ale žádné řešení nenabízíte…“ Inu, proč bych to dělal? Mám sestavit prezentaci, nabídnout lepší řešení, napsat ho ve sloupku a počkat, kdo se toho chopí?

Další grupa hus začne kejhat – na webu se objevují komentáře od zaměstnanců, co předstírají, že jimi nejsou, hledají se argumenty typu „v roce 1993 jste podělal toto a toto“ (podělal – a moc toho bylo, však o tom taky často píšu!), nebo „…a vy jste zase tlustej!“

Já vím, říkáte si, že skuhrání na potrefené husy je banální a časté. Jenže mě na tom fascinuje jediná věc: toho času, co tím pro… no, promrhají…

Co všechno za tu dobu mohli vymyslet a udělat líp?

3 komentáře to “M&M 61: Potrefené husy a promarněný čas”

  1. bigvilik Says:

    (a teď si počkejme, kdo první…)

  2. Anonymní Says:

    Souhlasím s tím, že dávat zadarmo řešení je nesmysl. Ale ono je těžké se na vás pak obrátit pro radu (placenou), když člověka takhle veřejně sejmete.

  3. bigvilik Says:

    Zkuste a uvidíte, velmi příjemné. 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: