M&M 73: Kotva beznaděje

Jejich šviháckého dvouoocasáka (kde jsou národovci, když je jeden potřebuje? Proč už tam nestojí protestní houfec?), majícího prý vyjadřovat češství a určeného nejspíše cílové skupině pětiletých, jsem si už na paškál vzal.

Teď nám ale ulovil Santu!

Nejlepším trikem ďábla je tvrdit, že neexistuje. Nejlepším trikem marketingu je volat „Smrt marketingu!“ Když anti-santovské akce začaly, bylo to prima. Teď už je to další upocená akce na přilákání upocených nakupovačů dárků.

Marně přemýšlím, jakou nabídku tím Kotva dává – jak moc anti-santovský je obchodní dům? Prodává jen české výrobky? V přízemí má betlémek a v každém patře pastýře i s ovečkama? Nesmí se do něj v červeném kabátě?

Asi nic z toho. Stejně jako je trochu chucpe kampaň na tyčinky Bohemia, i u ryze českého obchodního domu vlastněného irskou firmou jde o jen snahu populisticky naskočit na vlnku, která části veřejnosti momentálně konvenuje.

Nic proti tomu. Jenže to by to nesmělo odpadnout takhle.

390821_10150532303862018_322962632017_10649858_1831974885_n

Lvíčáneček se vytahuje na Santu. Prostým pohledem okolo sebe lze říct, že poněkud předčasně. Ale cílová skupina pětiletých to jistě vnímá jinak.

Kotva je symbolem naděje. Ne tak obchodní dům, marketingová kotva beznaděje.

Jedna odpověď to “M&M 73: Kotva beznaděje”

  1. Anonymní Says:

    chucpe…řekl bych, že čteme stejné knihy 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: