M&M 75: Vykliďte stejné garáže!

Nevím, ale něco se stalo. V posledních letech byly reklamy Škoda Auto zárukou. Ani ty nejhorší nebyly špatné a ty nejlepší byly secsakra dobré. Součást Škoda-zázraku. Dokonce i akční nabídky neklesaly pod „koncernovou“ kvalitu.

Jenže stalo se. Po nudě na přelomu roku přišla další „akční nabídka Trumf a Magic,“ a ono zase nevzrušivé nic.

Vidíme ulici ze zvlášť ohnusnělých řadových rodinných domků, co pokoj to cihlově zbarvená krabice. Každý má za plůtkem i stejně kvadrátní garáž. Zcela synchronně, jak akvabely, lidé vytahují z garáží obvyklý binec, a zcela synchronně a naráz do uvolněných prostor najíždějí identické škodovky (aspoň že mají jinou barvu).

Jako bychom se vrátili do Ameriky padesátých let, nebo do západní Evropy sedmdesátých! Hřejivá touha spotřebitele patřit do správného houfu: dobrý Američan má řadový domek a před ním vlajku. Dobrý Němec má Golfa, dobrý Francouz renaulta. Kdo přečnívá, tomu něco chybí.

Jenže doba se změnila a dnešní spotřebitel sice ví, že nedostává individuální na míru vyrobený produkt za cenu mainstreamu, ale rád by věřil tomu, že on sám není Panem Průměrem. U značky, které je všude plno, je pocit, že jsem typizován, neustálou hrozbou. Tak proč ji takhle podporovat?

Milióny průměrných se přece nemohou mýlit!

Kupte si to!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: