M&M 78: Pivo & klička

To muselo dát práce, a přitom…

Staropramen se rozhodl – dle slov své manažerky – pracovat se svým image. Hezky vylepšili logo, to se musí uznat. A dali se do toho image v televizi.

Klička střídá kličku, až se pivo houpe – a jeden se diví, proč. Necelá půlminuta choreografie se sklenicemi a nakonec nicneříkající claim „Jeden za všechny, všichni na jedno.“

Jako by se stratégové nemohli dohodnout, co vlastně Staropramen je a nabízí. Je to ještě maskulinní partička? Zčásti ano (tři chlapíci), zčásti ne (príma baby). Je to o sportu? Zčásti ano (komentář a la sportovní zápas), zčásti ne (prostě to není sport). Je to tak vtipné, že se to odliší od konkurence? Nijak moc. Jak to hraje s oním claimem? Který jeden za všechny? Kteří všichni na jedno?

Samé otázky.

Vlastně nevím, jaké je současné image Staropramenu. A už vůbec nevím, jak s ním má tento TV commercial „pracovat.“ Co je nabídkou spotřebiteli? Nač nás značka láká? Věděli vůbec, co chtěli říct?

Celé to vypadá, jako by snad museli investovat, a přitom se báli cokoli o sobě prozradit.

Reklama se může povést nebo nepovést. Ale utratit hromadu peněz za další příspěvek do seriálu zaměnitelného mainstreamu české pivní reklamy, to chce v této době hodně (málo) odvahy.

 

Disclaimer:

autor pracoval od dubna 2011 pro Budějovický měšťanský pivovar (do listopadu 2011), pak pro nástupnický Pivovar Samson (do konce ledna 2012). Předtím pro Starobrno (2000-2007) a Plzeňský Prazdroj (1994-1998).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: