Radost s náplavami

Potěší to. Značka, která dosud – aspoň v mém značkovém registru – nestála na stupních vítězů, se odváží v tom nejlepším smyslu jednoduché, single minded kampaně. A nejen v televizi, i přenos do digitálu se podařil.

Přiznání původu (inu, Pražská vodka je pražská) a použití klasického stereotypu (Praha = ubikace přistěhovalců) jako prostředek k sebe-ironickému pomrknutí na potenciální spotřebitele-nepražáky: „Když si uměj‘ ze sebe udělat legraci, nebude to s nimi tak hrozné!“

A samozřejmě, závěrečné stmelení všech „nás.“

Commercial je navíc výborně obsazený, dobře zahraný, svižně načasovaný, prostě něco, co by mělo být samozřejmostí, ale není. Zatím nevím, jak silné bude mediální nasazení, jestli se vůbec kampaň dostane přes level of noise, ale přál bych jí, aby zabrala – i s tím pěkným webíkem.

Snad jen jedna věc je diskutabilní – člověk chápe finský začátek (takticky si kopneme do jisté šesteronásobně destilované), ale je vždy otázka, jestli se má vyzývající značka snažit útočit připomínkou.

Pouhou připomínkou, nikoli ostrou parodií či satirickým shozením. Hrozí nebezpečí, že při povrchních expozicích dojde k tomu, že potenciální spotřebitelé přiřadí zprávu ke známější značce.

Přesto: příjemné překvapení od zatím nepříliš vyhraněné značky.

P.S.: Peter Lelovič mi oprávněně vytknul, že jsem nevypíchl vysokou míru brandingu. Tak tedy – ano, je to tak, značka nás provází celým commercialem, a navíc poměrně ústrojně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: