Známý německý herec 19. století Ludwig Dessauer neměl rád zvuk svého příjmení. Honosně se přejmenoval, ale sympatie nezískal. Od té doby se vyprávělo, kterak ho ve vlaku uctivě pozdravil obdivovatel.
„Nejmenuji se Dessauer, ale Dessoir,“ odmrštil jej tragéd. Na příští stanici pak zhrzenec vidí heroa zmateně pobíhat po perónu – a na plné nádraží zvolá: „Pane Dessoir, pissauer je támhle!“
Šlo to s Mistrem celý zbytek života.
Jistě už jste postřehli: nemáme více hjundaj. Máme hjundé!
Korejský čebol se rozhodl, že naučí svět správné výslovnosti. Zatím nám to vtloukají humánně – jen v reklamách. Mohlo být hůř, taky nás mohli přezkušovat na ulicích a profackovávat v showroomech.
Není nic zbytečnějšího. Zváno hjunduj, vonělo by jinak? Co by se změnilo na nabídce? Jsou zaznamenány případy, že zděšen výslovností, zákazník prchá koupit si Yugo?
Korporace vždy rády sdělují to, co nikoho nezajímá. Kromě managementů.
Chtějí po vás, abyste si koupili nové hjundé. A toto jest, co vám sdělí jako nabídku, jako slib spotřebiteli, ten atraktivní příslib, který je duší reklamy:
„Mysleli jste si, že můžete kouzlu Hyundai odolávat věčně? Už neodoláte!“
Je to skvělé, nemudruj, a kup to, protože ti to říkáme! Neodoláš, protože tě udoláme.
A tvoje potřeby, pocity, přání a zvyky jsou nám tak nějak pissauer.
9.3.2012 (12:53) |
won čony
vyndej
na ten novej
hjundej
pak bundu si sundá
nejedna.
22.4.2012 (19:14) |
Hyunday především není české auto, jak se nám snaží vtloukat do hlav. Je vyrobené jen na našem území převážně dělníky z ciziny.
25.2.2017 (15:19) |
Poláci, Slováci, Ukrajinci…
22.4.2012 (20:30) |
Jestli převážně dělníky z ciziny nevím, ale českost je pofidérní i u mnoha dalších produktů.