M&M 85: Stačí jen správně naředit

Je to malá revoluce – na obrazovkách běží reklama, která posiluje značku a dokonce buduje sympatii. Navíc v rigidní kategorii, kde i při pouhém vyslovení značky už sami oddrmolíte celý vzorový scénář.

Ostatně, jejich předchozí commercial právě takhle vypadal:

 „Nedávno mi kamarádka doporučila Savo Prim. Má naprosto univerzální použití, stačí jen správně naředit. Bakterie, pachy a špína už nemají u nás doma šanci. Prostě dokonalá čistota. Savo Prim. Šest v jednom.“

Obrázek k tomu? Univerzálně omyvatelný.

Šest v jednom? Mamma mia!

A ejhle, otočen jest svět, a nová kampaň tu:

Syn varuje tátu, oba berou kramle, máma volá na otrávenou dceru, jenže ta má dráty v uších. Výborná art direction, od jelena v zahrádce po mysliveckou hučku fotrovu. A pointa?

V tom je pointa. Že tam není pointa.

Zadáním bylo získat sympatii ke značce, která jich ze své podstaty mnoho neprodukuje, chápu. Ale slíbit spotřebitelce, čiň, co doteď, stejně bude uklízení peklem, ale zvykneš si – to už chápu míň. Příslib, že nic nebude lepší?

Vzpomínáte na slavný a geniální příběh čističe Vim, kde se máma loučí s dcerou, v oné typické oranžové vězeňské uniformě, jak se na začátku zdá? Tam příslib nechyběl.

Rigidnost kategorie stačí jen správně naředit. Ale nepřeředit:

 

Jedna odpověď to “M&M 85: Stačí jen správně naředit”

  1. Helena Seekorka Skuhrovcová Says:

    A to zde není zmíněno, že Savo se na novějším obalu honosí i informací, že boduje i v boji s virem HIV. Jasně, většinu lidí by napadlo, že co se týče čistoty domácnosti, dezinfekce pomůcek apod. Ale přemýšlím třeba o lidech, kteří jsou na tom psychicky tak špatně, že si budou myslet, že když vezmou na ex lahvinku Sava, vyléčí je to. No možná mám jen divný asociace.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: