Pro dva ze tří spotřebitelů je prý důležité, že nakupuje české výrobky a služby. A fiškusové zastříhali ušima. Pomalu bude nutné zvětšovat obaly, aby se tam všechny pečetě, známky a certifikáty rasově a národně správného původu vešly!
Německý řetězec za zvuků příšerně zvalchovaného „Proč bychom se nétéšili“ vysvětluje, co znamená nakupovat hezky česky. To ovšem známe – k národním dovednostem patří i česká klička!
A taky že jo: hezky česky se prodává i Coca-Cola. A lege artis, to je prý v pořádku.
(za foto díky Tomáši Vránovi! https://www.facebook.com/tomasvrana )
Ostatně, jak jsme se z tisku dověděli, právě nadnárodní firmy nejčastěji dosáhnou na dotace pro inovace originálních lokálních produktů. Ti malí podnikatelé, pro které byly původně určeny, se přes byrokratickou houšť nedostanou.
Mnozí to řeší jinými kličkami: hezky česky je i tričko, vyrobené v Číně, anebo buráky, zde přebalené.
A zatím poslední kličkou je projekt, který hezkým českým výrobcům pomůže s marketingem. Že prý prosadí ty kvalitní české (jako by tato adjektiva musela nutně znamenat totéž!). Projekt zároveň slibuje, že naučí teenagery hrdosti a preferenci domácích produktů. Opravdu? Jak? A ve všech kategoriích?
Zase takové hezky česky třesky plesky: už se těším na kampaň, že iPhone je fuj, a český skaut hrdě nosí… co vlastně?
6.4.2012 (14:00) |
Jablotron?
6.4.2012 (14:04) |
Cílící na důchodce? 😉
6.4.2012 (14:04) |
Český skaut to jistě ocení!
25.9.2012 (12:40) |
On tam češtinsky nesedí ani ten text.
„Jídlo“ je pomnožné, tudíž by správně bylo uvedeno: “ … k velikonočnímu jídlu …“. Tvar „jídlům“ jsem vlastně asi nikdy neslyšela a ani nečetla.