M&M 97: Bída slov

Přičiněním redakce Marketing & Media vstřebal jsem produkci měsíce. Co překvapilo: mizivý rozdíl mezi venkovní reklamou a tiskovými inzeráty.

Ano, tisk umírá, zvláště každodenní. Papír nemůže soupeřit s  aktuálností internetu. Pokud se má papír udržet, musí nabízet víc než záznam události.

Seděli jsme a posuzovali venkovní reklamu – vymyšlenou, vytištěnou a nalepenou na dekly, a také inzeráty. Vymyšlené, poslané k vydavateli, vytištěné.

Nebylo rozdílu. Ani v kvalitě ani v provedení: fotečka + ftipný fór.

Kam se podělo mistrovství dojímavého či zábavného textu? Jeden spoluhodnotící se zeptal: „To jsou billboardy?“ Ne, byly to inzeráty. Druhdy mistrovská disciplína reklamy!

Snad žádný neobsahoval víc, než „ukážu produkt, okecám produkt.“ Umění skládání slov do působivého celku zmizelo. Znám všechny mantřičky: lidé nečtou, rychlý život, půl vteřiny na zásah. Fakt?

Před pár dny mě dostal inzerát na rozhlasovou stanici. Ptali se, znáte ten pocit, že slyšíte ňuf ňuf písničku, která natolik dojme, že chcete být lepším, zavolat své opuštěné lásce, a říct jí, že už jste zralý, lepší a připravený a otevřený se k ní vrátit? Znáte? Tak takovej humus u nás nikdy neuslyšíte! Jsme tvrdý rádio!

Umění slov. Vystavět příběh. Síla inzerátu, kde chytneš člověka dřív, než zjistí, že je spotřebitel.

To vymizelo.

Bída slov!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: