M&M 103: Zpráva pro varany

K  bance je to nespravedlivé. Ta reklama není špatně udělaná, je vidět příslušný stupeň zručnosti. Jenže není pro lidi. Má mluvit k malým a středním podnikatelům tak, jak si 20 let bankovní marketinžové malují, že se mluví k podnikatelům. Jako k varanům bez srdce a mozku.

Titulek představí pana Němce, výrobce kvalitních pádel. Bohužel, má spotřeba tohoto produktu se limitně blíží nule, takže o něm nevím nic. Jak se představí?

„Podnikám v tom, co mě odjakživa bavilo.“

Chválím. Ne každému je dáno, to by záchody nikdo nespravil a těla nepohřbil. Nadchází plk hlubokomyslný:

„Řeka a byznys mají jedno společné: nikdy nevíte, kdy se z klidné vody dostanete do divokých peřejí.“ Kdyby byl pekař, měl by byznys něco společného s chlebem. Kdyby měl aerotaxi, podnikání by dostalo křídla. Oslí mostek: „Proto je příjemné mít banku, se kterou mám svoje finance pevně v ruce.“ Jak se to prosím pozná?

Co z toho plyne jako řeka? „ČSOB ráda zajistí financování dobrých podnikatelských projektů.“

Shrňme to: dál nevím, proč a jak ten pán dělá dobrá pádla. O tom, jak mu banka pomohla, co a jak pro něj udělala, nevím taky nic. A závěrečná nabídka je dána formou tak odtažitou, že k návštěvě ústavu věru neláká.

Varanům by se to možná líbilo. Většina podnikatelů, co znám, varany nejsou.

Jedna odpověď to “M&M 103: Zpráva pro varany”

  1. Scalex Says:

    Před nějakými čtrnácti lety si mě tehdejší Expandia Banka získala jednou jedinou věcí – jejich reklama (samozřejmě jinými, kultivovanějšími slovy) říkala: „přijdete k nám na pobočku jednou a pak už k nám v životě nemusíte páchnout.“ Což bylo něco zcela podle mého gusta. Nepotřebuju osobní bankéře ani jiné opičky, odborníci ať jsou někde v pozadí a dobře se mi starají o peníze, ale na obsluhu účtu mi stačí automat.

    Soudě podle toho, kolik lidí se tehdy stalo klienty Expandie, to brnklo na strunu docela hodně lidem. I mně. Protože jsem se dozvěděl, že nemusím kvůli každému prdu chodit do banky (což jsem tehdy u Komerčky musel) a že můžu své finance spravovat ve tři v noci z domova. Dozvěděl jsem se jasný přínos banky pro moji potřebu. Ale jakmile začne banka tlachat, vypouštět pseudomoudra o řekách a byznysu a vychvalovat samu sebe, tak co mě na tom má zaujmout a přesvědčit?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: