Papaláši milují krizové situace!

Tak jsme si zavedli prohibici, paní Müllerová. Ano, bylo to asi nezbytné.

Jenže krizová opatření se snadněji zavádějí než ruší. Pamatujete na pražské povodně LP 2002? Do vnitřního města se mohlo automobily jen se speciální propustkou. První dny, kdy skutečně ve spoustě ulic a čtvrtí stála voda po krk i výše, jich bylo jen pár.

Pro ty, kdo je opravdu potřebovali. I jeden líný ředitel telekomunikační společnosti raději navlékl montérky a na sedadlo spolujezdce položil mocnou kabelu, aby do práce v pohodlíčku dojel.

Jenže zatímco vody ubývalo, povolenek přibývalo. Prostí trouboví stáli na magistrále v jednom pruhu, zatímco v tom druhém, frnk, jednou za pět minut projel autobus, a frnk frnk frnk, jednou za pět sekund vůz papaláše z magistrátu, ministéria, velefirem, parlamentu, spřátelených kruhů, a těch, co to uplatili.

A nějak se tento režim, kdy slámyzboti nezdržovali svižný průjezd (podle starého Paroubkova hesla, že podnikatel jede pro mrzký zisk, zatímco OnSámPán pro dobro všech), začal z aktuálního stávat setrvalým.

Pomáhal k tomu jásot naivů zelené barvy, že by to takto mohlo zůstat.

Zdá se, že papalášům se nějak líbí i myšlenka, že by prohibice mohla v nějaké formě pokračovat. Za záminku si vezmou nadšený jásot nešporů různých tvarů a barev.

Až s překvapením zjistíme, že v parlamentu, na ministerstvech a spřátelených drink-tancích se vesele bumbá a vydávají se zvláštní povolení pro prodej cognaců a armagnaců, ovšemže z důvodů hodných zvláštního zřetele, zpozorněmež!

Taková povolenka ke vjezdu do centra Matičky stověžaté vyšla i na půllitr za věž.

A povolenky na škodlivé lihoviny?

To bude teprve vejvar!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: