M&M 109: Údobí macatých hlav

Je tu zas. Kamkoli oko i jen omylem pohlédnout může, tam se setká s rozhodným výrazem nějaké kebule, co se dere do volené funkce. Předvolební období poznáváme u nás podle toho, že radnice, bojující proti černé reklamě, namontuje co pět metrů lavičku, kde dekl opěradla velebí starostu.

Po volbách zmizí dekl i lavička, starosta ne.

Ale v Praze je teď díky svérázu volebního zákona klid. Senátní volby jsou přece jen slabší trh, a tak vévodí ti, kterým Babiš přispěl na megabordy nebo ODS na stojáky.

Co však fetují tvůrci na severovýchodu, to musí být matroš: nejprve povstal Pavol Lukša, s Radegastem, Liškou Bystrouškou, rytířem Vítkem, permoníky a samým dědem Pradědem. Sociální demokrat Vlček kontruje hrou, kde hodný malý vlk zachraňuje zvířátka a vyhýbá se modrým ptákům. Slib navrch: „Procházku jesenickou přírodou vám navíc zpříjemní regionální hudba.“ Uvidíme, jestli voličové věří více na Praděda nebo hodné vlky.

V Čechách se věří na kulinářská show. Jedno si půjčili středočeští zelení – a ostře tam pod vedením Petra Vacka soutěží pan Zlo, co kuchtí korupci, a pan Dobro Zelený, což předvídatelně ohodnotí kulinářsky nepříliš známý Harapes. Úroveň scénky ze školního pásma kazí nejistý komparzista… Jé, promiňte, to je pan lídr!

Není to zábavné, pozorovat macaté hlavy, jak se pitvoří?

Nebojte, po volbách je to přejde.

5 komentářů to “M&M 109: Údobí macatých hlav”

 1. Petr Lohnicky Says:

  Proboha proč jsem musel kliknout na to poslední… Vacek je pořád stejně hrozný herec a to celé je tak debilní, že i Oťas z vesničky je proti tomu Einstein.

  • Anonymní Says:

   Bohužel jsem to uviděl taky. Řka“co na tom může být tak hrozného“ jsem si to pustil . . … . . ..

 2. Jára Schrotter Says:

  Liška Bystrouška vypadá spíš jako děvka co si hraje na dominu…a vůbec je to hrozivý

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: