M&M 111: Prostatik na víně

Je to divná doba. Rychlé standardy se snaží uzmout čaro znalcům, protože se bojí, že jejich vlastní výhoda – a důvod vzniku – je jaksi málo.

Takže nás následovníci Raye Kroce lákají na skvělé kávy do McCafé. Představa, že znalectví kávy se přestěhovalo do fast foodu je podobně uvěřitelná jako onen kus omyvatelné textařiny, kterým to pentlí na webu:

„Dokonalé potěšení všech smyslů v podobě naší kávy.“

Jak ta prosím potěší sluch a hmat?

A máme tu hereckou celebritku, která jezdí po Bordeaux, vychutnává si tamní vína a znalcuje. On to není špatně natočený commercial: Vašut je obmotán designovou šálou, pohybuje se správným citroénkem, vinaři jsou přívětiví, sklepy hluboké, záběry vína ve sklenici jiskrné.

Otázka uvěřitelnosti zůstává. Lidl pravidelně svým zákazníkům dává ochutnat tu etnické, tu jakože luxusní. Nyní nabídne francouzská vína. Jistě to nebudou patoky – nepodezřívejte mě ze snobismu, že dobrá vína se poznávají podle cenovky. Ale volba znalce to taky nebude.

A je znalcem Marek Vašut, kterému se pro spojení s jistou značkou přezdívá prostatik? Je toto spojení ku prospěchu pověsti francouzských vín i Lidlu samého? A co spojení konzumace alkoholu s řízením auta?

Zdá se, že to maličko nedomysleli.

Reklama téhož typu, jako kafe z fastfoodu.

5 komentářů to “M&M 111: Prostatik na víně”

 1. Radek Says:

  Je to na lidl.cz, pod záložkou Lidl TV. Jestli si to chcete stáhnout, adresa je: http://muc.srv.stream5cdn.net/app/files/video.mp4?uuid=4E3533CB92B653D7BCDE9C65E15D6C37

 2. Anonymní Says:

  Spojení konzumace alkoholu s řízením auta je v pořádku – ve Francii …

 3. Anonymní Says:

  Dobrý den,
  k té reklamě s Markem Vašutem na „kvalitní“ francouzská vína z Lidlu. Mě ta reklama vždy pobaví. Představuji si pana Vašuta, jak jezdí s vozíkem po Lidlu a pečlivě si vybírá, které víno koupí. 🙂
  Je to opravdu hodně uvěřitelná reklama.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: