M&M 114: Bonde, Bonde, zas na tebe donde!

Ještě to není v kinech – a je přebondováno. Premiéra filmů s agentem 007 je vždy obklopena kampaněni partnerských produktů, to je stejná jistota jak Super Bowl.

Máme to zpestřeno i parfémem 007, takže hudební motiv se ozývá o to častěji. Roli nejvýznamnějšího partnera letos plní Heineken. Commercial typu „to muselo stát peněz“ přivádí i Daniela Craiga. Tvůrci měli očividně spousty nápadů, bohužel neodolali pokušení je tam všechny nacpat.

Každý jeden mohl být dobrým konceptem: záměna hrdiny s Bondem, útěk před zlosyny se spoustou gagů, hrdina, který svými zásahy ovlivní všechny okolo, i připomínky starých filmů ze série. Ale splácat to dohromady je dort a la pes & kočička. Kdyby aspoň Craig na konci nějak ocenil hrdinovu dovednost. Nestane se. Závěr je zmatený jak zápisky morfinisty. A animace padajících láhví, ta přišla z minulého století.

Mnohem víc pobavila Coca-Cola Zero. Je důkazem, jak silný a samonosný je svět Jamese Bonda. Umožnilo to nápaditě přenést atmosféru bondovky do obrázků ze života cílové skupiny v krásné, zřetelné nadsázce. I tady bych se obešel bez jednoho záběru: ten Aston Martin tam nemusel být!

Letošní bondiáda ukazuje, že koncept je víc než exekuce. Ale to přece všichni víme, ne? Proto je Bond Bondem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: