M&M 129: Bezejmenná bezradnost

S novými kanály se roztrhl pytel. Televizními i rozhlasovými. Ti, co je pojmenovávali a opatřili logy, by se měli neprodleně do kanálů odebrat. Netelevizních.

Na Nově to začalo Fandou a jeho neumělým, nepříliš použitelným logem. Rychlý sešup pokračoval haha logem Smíchova – a už máme tu Telku (nebyly to nějaké křupky?) a snad na chvíli pokoj. Při podobné trajektorii by se příští kanál mohl jmenovat Bžunda. Hluboké manažerské přesvědčení, že náš divák je buran, zde nelze přehlédnout. Jde o to, zda to nepřehlédne i on.

TV Pětka, kromě rekordu v době od slavnostního zahájení do black outu, taky nepřidala na kreativním ohni obtížného oboru, zvaného naming.

Nicméně tohle všechno si dělají soukromé subjekty o své vůli, na své riziko a za své.

Jenže virus zasáhl i obě veřejnoprávní centrály. Se zajímavě protichůdnými následky. Česká televize ohlásila nové jméno a logo dětského kanálu. Už předchozí rebranding nebyl úplně vydařený, ale novinka zjevně vznikala na nějakých substancích. Tvůrci se ovšem odvolávají na bezbranná pacholata. Prý se jim to líbilo. Na to mají pacholata právo. Jen pacholata.

Na Vinohradské zároveň oznámili novou rozhlasovou stanici. Tady se ovšem substance nepoužívaly. Ale asi by měly, protože pojmenovat to PLUS (to tu bylo jenom dvacetkrát) a především doplnit nesmrtelně blbým claimem „Více než informace,“ to připomíná více než vyčpělost.

Bezejmennou bezradnost.

9 komentářů to “M&M 129: Bezejmenná bezradnost”

 1. Scalex Says:

  Proč to pojmenovávají PLUS? Můžou to pojmenovat KRÁT a bude to „násobně více než informace!“

 2. Honajz Says:

  Myslím, že to pojmenovali Plus, neb jde o sloučeninu tuším tří rozhlasových stanic, které tímto s úctou končí. A plánuje se tam „plusnout“ i Leonardo.

 3. Honajz Says:

  Jinak pořád čekám, až někoho napadne vysílat u nás porno kanál s názvem TV Frnda.

 4. bigvilik Says:

  A než se někdo začne podivovat, proč je nahoře napsáno „VÍCE NEŽ BLOG,“ pak tady je vysvětlení:

  https://bigvilik.wordpress.com/2010/01/30/jak-jsem-se-zapsal-neblaze-do-dejin-ceske-textariny-a-skutecne-pouceni-ktere-z-toho-plyne/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: