M&M 132: Placený langoš

Představte si, že máte brand, co už byl dávno vytlačen z předních míst značkového registru. Brand, který se v povědomí motá kdesi poblíž vzpomínek na dobové novinky: přepálené langoše, Bábu Tutovku a teleshoppingové boty Péřový krok. Přitom produkt žije a dýchá, jen je to s ním jak se slávou indiánů.

Ano, značka dosud žije. Jmenuje se Annonce. Nyní se raduje, protože získala tento měsíc cenu za uplacírování produktu v soutěži Zlatá Pecka.

Opravdu, byl to výjimečný product placement. V rámci naší kotliny nevídaný, přirozený a dobře spjatý s dramatickým dějem. Oborovou cenu si vážně zaslouží a všichni zúčastnění mohou být spokojeni: tvůrci seriálu Vyprávěj, protože by díl věnovaný fenoménu inzertních novin točili tak jako tak, jen by je museli přejmenovat. Nemuseli – a navíc dostali peníze. Spokojena je jury, protože mohla dát výraznou a nezpochybňovanou cenu v těžko hodnotitelné kategorii. Spokojeni jsou jistě i prodejci product placementu, protože mají case study pro další klienty.

Samá radost.

A spokojeni mohou být i konkurenti: Annonce za své peníze dokázala značku pevněji připoutat do dob Báby Tutovky, Péřového kroku a nadějí kupónové privatizace.

Takový dobře placený langoš!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: