Změna je život…

Pravidelní čtenářové moji věrní asi všichni věděli, že písmenka “M&M” s patřičným pořadovým číslem znamenala, že dotyčný článeček také vyšel v týdeníku Marketing & Media.

V roce 2010 mě o pravidelný sloupek požádal tehdejší šéfredaktor Dan Köppl – a byly z toho zajímavé tři roky. Zajímavé především tím, že jsem se nikdy, ani náznakem, nesetkal s pokusem ovlivnit to, o čem a jak píšu. A Dan i jeho kolegové ustáli všechna bububu od potrefených husí. A že jich bylo!

Redakční tým odešel právě v době, kdy jsem sám začal cítit, že koncept sloupku ošklivého a zlého řezníka českých kampaní a omylů marketingové komunikace se už nerozvíjí. Proto jsem sloupek ukončil. Děkuji současné redakci za vstřícnou a příznivou reakci. A přeju jim, ať se jim daří najít novou strategii a koncepci časopisu.

Když mě znovu Köpplova parta oslovila při přípravě nového týdeníku Marketing Sales Media (odkaz začne fungovat v pondělí 29. dubna, kdy vychází první číslo), bylo to, jako bychom se předem domluvili – jejich důraz na prodej skvěle rezonoval s mým stále intenzivnějším pocitem, že to, co v marketingové komunikaci a praxi nějak nejvíc překáží, je nešťastný spotřebitel, se svými předsudky, obavami, starostmi.

Už kdysi jsem formuloval jednu z hlavních rolí, kterou podle mého názoru má zastávat poradce při budování značky: že má být obhájcem spotřebitele před zadavatelem. Že má vždy rozbíjet krásné, ale klamné představy, co zákazník musí či bude muset. Nebude. Prostě nebude. A že tuto obhajobu musí vést důsledně a bez obav ze syndromu posla špatných zpráv. I kdyby ho to mělo stát krev nebo klienta (a že se to mockrát taky stálo!)

A tak jsme se rychle domluvili. Budu se každý týden pokoušet ukázat, kde a jaké překážky, jaká úzká hrdla, stavíme – jako zadavatelé, výrobci, obchodníci, komunikační profesionálové a praktici – našim spotřebitelům, zákazníkům, nakupujícím. Jak je důležité myslet jejich hlavou a dívat se jejich očima.

Ostatně proč tu jinak jsme?

Takže jednotlivé příspěvky nového sloupku bude uvádět nová zkratka “MSM” – aspoň dokud mě nevyhoděj’ Veselý obličej

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: