Nová dimenze nesmyslu

Slovo „dimenze“ patří k nejnovějším trendům nesmyslného ptydepe, které nahradilo marketingovou komunikaci. Když nemáš co říct, nabouchej do toho vznešená slůvka. Od jakýchsi šampónů až po mistrovský výkon čerpacích stanic Shell.

Víte, co čepují na shellkách? Nevíte. Nikdo neví.

V záchvatu diferenciace na špatném místě se rozhodli paliva přejmenovat. Pravděpodobně proto, aby dramatizovali, jak lepší jsou ty jejich naturaly než prosté konkurenční naturaly.

A tak můžete nalít do auta cosi, co se výživně jmenuje Shell V-Power Nitro+ (to pokrokové, eňoňuňo, nejdražší, jak ostatně naznačuje ono prémiověbanálové plus), anebo – pokud jste šetřílek – si vystačíte s palivem Shell FuelSave. Ovšem musíte si správně vybrat mezi Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel, jinak nejedete nikam.

Už potřebujete tabulku?

Nejste sami. Na dálnici D1 jsem pozoroval, že osádka čerpací stanice musela mezi stojany postavit krojovaného posluhu, který nedělal nic jiného, než radil zmateným, jakou hubici zastrčit do otvoru.

A nad tím vším, aby pěkně přilákali, stálo mocným písmem: „NOVÁ DIMENZE VÝKONU.“

Zmást spotřebitele, nahňácat na obvyklá rozlišující pojmenování tunu zbytečného balastu – a navrch dutě zvonící, prázdnou frázi beze smyslu – toť nová dimenze demence!

3 komentáře to “Nová dimenze nesmyslu”

  1. Kasparek Says:

    když jsem poprvé uslyšel „želví power“, moc mě to neoslovilo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: