MSM 25: Za dobrý pocit!

Doslova to znělo takto (včetně chyb v interpunkci):

„Vyhlašuji veřejnou soutěž na vytvoření loga. Odměna: Prezentace vaší tvorby, propagace Vašeho jména Prosím sdílejte !!!“

Nemylte se, nenapsala to charita, svaz omilostněných trestanců, ba ani církev svatých vykřičníků.

Psal to podnikatel. Nejspíš svým zákazníkům rád účtuje a fakturuje. Ale za logo nechce platiti. Není sám! Všimli jste si překvapivého posunu slova „nadšenec“ v personální inzerci? Když hledají takového do internetového marketingu, znamená to obvykle, že mu chtějí platit občasným vstupným na odbornou konferenci. A výklad přijali i někteří uchazeči: nenápadně pomrkávají na human resources managerku, že oni za míň!

Dotyčnému šizuňkovi z úvodu se na sociálních sítích dostalo posměchu i publicity, ale nemylme se. V zemi, kde dopravní podnik v metropoli nabídl za logo roční tramvajenku, není úcta ke komunikačnímu průmyslu vysoká. Z valné části si za to můžeme sami. Oznámil jsem potenciálnímu klientovi, že nevím, proč bych zadarmo, přesněji tedy za své, jezdil na – víkendový! – slet s jeho lidmi na opačném konci republiky, kde si vyberou, s kým z pozvaných chtějí pracovat.

„Tak to jste jedinej,“

řekl mi manager. Přijelo by mu tam 30 právníků? Daňových konzultantů? To je ovšem moje i jejich volba.

Zákazníka však nezajímá, za kolik si pan podnikatel pořídil logo. Jenže ten, co chce logo zadarmo, bude obvykle vybírat i šéfkuchaře na neplacené stáži. Ale za uklohněný guláš bude účtovat.

Chceš-li, aby pro tebe dělali za dobrý pocit, nabízej to, co vytvoří, za totéž.

A s úsměvem!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: