MSM 28: Nebojte se mě!

Přichomejtl jsem se k zadání:

„Chceme se soustředit na skvělou chuť našich marmelád a džemů. Podpora tvrzení: čerstvé, přírodní, bez EE chemie, atd.“

Dobrá, ochutnáme. Nechali jsme si donést dotyčné i konkurenční produkty. Výsledek byl tristní. Jestli něco vypadalo, vonělo i chutnalo jako ztužená brzdová kapalina, pak to byly „naše skvělé.“

Pokusili jsme se firmě ideu rozmluvit. Marně. A tak jsme s těžkým srdcem volali marketingové manažerce, že v tom případě je nám líto, ale nemůžeme se výběrového řízení zúčastnit. Protože nám to nechutná. Chvíli bylo ticho, pak přišla neuvěřitelná odpověď.

„Já vás chápu, nám to taky nechutná. Ale právě proto s tím musíme něco udělat.“

Od té doby jsem to zažil mnohokrát. Máme problém s tím či oním? Řešení: kampaň, že máme skvělé to či ono. Však on prosťáček spotřebitel uvěří spíš naší reklamě než svým vlastním smyslům!

Neuvěří. Máte-li problém v produktu či službě, je lepší ho vyřešit. Ostatně spotřebitelé to vědí moc dobře. Když je v marketingové komunikaci nápadně často opakováno slovo „jednoduše,“ zkušený zákazník už ví své. Nová láhev, snadno se otvírá? Ajvaj! Na vaše přání větší výhodnější balení? Na JEJICH přání, abych tam musel nechat víc peněz!

Představte si, že v temném hvozdě jde proti vám mohutný chlap se sukovicí. Možná znejistíte. Ale pak navíc začne volat: „Nebojte se mě! Nic vám neudělám! Já jsem hodnej!“ Nevyděsí vás to?

Našli se ohebnější, kampaň proběhla dle zadání. A víte co se stalo?

Nic. Nechutnalo jim to.

5 komentářů to “MSM 28: Nebojte se mě!”

 1. Evžen Hart Says:

  Když jsem nastoupil v roce 1992 do Young a Rubicam, tak mě fascinoval plakátek v zasedačce. Na ní byla lidská páteř a pod ní citát pana Rubicama: „Toto je páteř. Díky ní říkáme občas klientovi nepříjemné ne namísto snadného ano. A to je rozdíl mezi servisem (službou) a servilitou. Na konci občas bývá vynikající reklama….“Nedávno jsem se ptal někoho z YR zda to tam ještě používají. Nevěděl o čem mluvím….

 2. Jiří Pavlíček Says:

  To o té marmeládě mi připomíná reklamu na Krušovice… „Chutnají jako tenkrát“.

 3. Vojtěch Bednář Says:

  vina za zmrvený produkt se dá i přesunout na zákazníka „Pardál, pivo vyladěné samotnými pijáky!“

 4. Tadeáš Kopeček Says:

  No, Pardál mi fakt nechutná, ale jak to vypadá, prodává se jako teplý žemle.
  Tehdy (94) jsme měli v MARK/BBDO v zasedačce za rámečkem zlatou, tvarem pilu z profilu připomínající čáru. Text: Nejdražší graf na světě. Záznam změn strategie během posledních dvou let. Nikdy nezapomenu u Youngů ty dveře do ponorky a kulečník.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: