MSM 30: Sudičství a sudičky

Tak se úspěšný pivovar přece jen bude soudit. Test spotřebitelského magazínu našel v láhvi jakési mykotoxiny. Oni tvrdí, že tam nebyly, nejsou a nebudou. Dobrá zpráva pro právníky. Špatná pro ostatní. Na internetu je pár mágů služeb, slev a donášek, co mají ochočeného právníka v podřepu přímo v kanceláři. Rychle dýchá, slintá, čeká. Trhej, žaluj!

Lidsky je chápejme: nepříznivý výsledek testu, recenze služeb, kritické slovo o banneru. Berou to osobně. Nezůstává jen u šéfů. Sudiči si shromáždí kohortu oddaných. Ti se vydají do boje. Atmosféra obležené tvrze houstne, nepřítelem se stává každý, kdo hlasitě v předepsaných časech nevyvolává laudáty.

Někdy dojde k vzájemnému spřahu: značka A se soudí s B. Ne poprvé. O tvar ohybu rantlu obrazovky, o nepříznivou zmínku o minerálu v TV reklamě, o zlovolnou formulaci tiskového mluvky. Spory se táhnou, najatí píjáristi pořádají triumfální tiskovky, když se někde vyhrálo, a úprky do ilegality, když ne. Z pohledu spotřebitele dojde časem k jediné reakci:

„Už se zase perou!“

A žaloby na magazíny? Na novináře, určitě v žoldu konkurence? Na nespokojeného zákazníka, co se rozepsal na sociální síti (jistě uplaceného)?

Sudičky jsou neúprosné. Kdo se soudí, bude souzen. Soud spotřebitele nebývá příznivý: velká firma si vyskakuje na slabšího. Co když si příště povyskočí na mě?

Nesuďte, a prožijte požehnané Vánoce!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: