MSM 39: Jednoduše a pohodlně

„Pokrok nezastavíš ani červenou lucernou,“ hlásá přísloví. Je to tak: chtěla se jedna rozlétaná parta sejít v  honosném večeřadle. Organizátor nalezl v mobilu číslo a zavolal. Chyba lávky, rezervace po telefonu již neprovozují. Prý si lidé stěžovali. Byl odkázán na web, kde je jednoduchý a pohodlný formulář.

Byl. Ovšem jak pro koho. Vyplnil datum, počet lidí, stůl, který by podle plánku chtěl, jméno, mail, telefon, čas příchodu a čas předpokládaného odchodu (povinné!). Několik hodin nedělo se nic. Pak mu systém oznámil, že požadovaný stůl je obsazen. Spokojili by se s jiným? Nu ano. A zase půl dne nic. A potom, že mezitím již všechno plno. Suma sumárum, co by se dozvěděl z jednoho telefonu, trvalo dva dny. Netřeba dodávat, že zahořel k onomu podniku prudkou a nevyvratitelnou příchylností.

Jak jsem mu rozuměl! Léta jsem si nechal z jednoho řetězce posílat potraviny. Na telefonickou objednávku. Trvalo to tak pět minut. Bohužel to byl jen pilotní program.

Nyní je nabídka přes internet. Vykoukne na vás sto dvacet stran katalogu produktů. Než naleznete své mléko, svůj čaj, své minerálky (vy line extensions, katastrofo výběru!), než to potvrdíte a odkliknete, hodinka v tahu. A pak vám stejně zavolají, že v dotyčný den to nestíhají. Sbohem, službo!

Netvrdím, že neexistují rezervační ani objednávkové systémy, které šetří spotřebiteli čas a energii, ale z mnoha příkladů čiší jen jediné: aby to šlo jednoduše a pohodlně.

Pro nás, pro firmu.

Což spotřebitel kupodivu tolik neocení…

4 komentáře to “MSM 39: Jednoduše a pohodlně”

 1. Pavel “univerzal” Emi Says:

  Pravda, pravdoucí. Já mám většinou ještě tolik štěstí, že se objednávkový formulář při nějaké drobné chybě nebo nevyplnění políčka kompletně smaže a mohu začínat znova 😎

 2. chajim Says:

  Jednoduše a pohodlně je taková pravda a láska marketingu…

 3. Pavel Says:

  Vždy dvojsečný problém, na druhou stranu plná hospoda telefon zvoní a zvoní a nikdo nezvedá .. .Taky je zkazník naštvaný a jde jinam. .. .

  Dokonalé řešení všeho, super! Kočičce na telefonu se dovoláte hned! Stejně tak formulář odpovězený rovněž ihned, SUPER! .. .ups cena za službuje vyšší (za komfort se platí a pohodlí, které máte si ani neuvědomujete.) Za co tolik platím? A jdu stejně jinam. Jsme nároční možná i rozežraní .. .Zákazník je dnes možná víc než císař. . .(Ale stejně si nechá někdy kálet na hlavu pro slevu:-))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: