MSM 49: Svatá nerozhodnosti!

Chytrý pes vezme míček do huby – a může s ním jít na procházku. Trumberózní psisko zkouší pobrat více míčků současně. Obvykle to skončí jako komická scénka, která připomene slavná čísla nesmrtelného mima Jengibarova: jeden kus vezmeš, druhý ti upadne.

A s marketingovou komunikací je to stejné: chytrá se snaží říct jednu věc, zato však dobře. Trumberózní chytá víc myšlenek, jenže ty se ne a ne udržet. Co si myslet o značce, která současně v jedné reklamě zdůrazňuje svou českost, ve druhé jásá nad vlastní technologickou probuzeností a ve třetím láká spotřebitele, aby přešli k ní, protože ona nabízí výhodné financování koupě nejen prostřednictvím svých vlastních finančních produktů? Zvláště ta poslední zpráva je tak nesrozumitelná, že – jak se říká na internetech – bohatě překračuje stupeň WTF. Oč lépe by učinili, kdyby se rozhodli, kterou jednu myšlenku čechrat jazykem. A kdyby to udělali dobře.

Jak často slýcháváme: nezapomeňte ještě přidat, že jsme už deset let na českém trhu, že máme v showroomu klimatizaci, že všechny naše modely mají gumopryžovou podložku, kterou má sice konkurence taky, ale ta naše je lepší, že naším krédem je spokojený zákazník, že všechny naše pobočky s výjimkou seznamu nížeuvedených jsou nekuřácké, že jsme právě otevřeli branch office v Hondurasu a že jsme tu pro vás. Všimněte si: žádná z těchto epochálně závažných informací (snad s výjimkou gumopryže) není nabídkou spotřebiteli. Všechno to jsou zprávy, které by zadavatel rád řekl. Ani jedna z nich ta, kterou by potenciální zákazník rád slyšel.

Jenže i v relevantních zprávách si musíme vybrat: nabídneme spotřebiteli snadnou přípravu, nebo skvělou chuť? No, uvažovali jsme, že bychom tam dali obojí a přikořenili to emocí rodinného setkání. A nezapomeňte na nepřítomnost éček! Když bramboračka v prášku, tak komplet.

Svatá nerozhodnosti! Tvým symbolem jsou dva míčky v hubě a unuděný, zmatený spotřebitel.

Jedna odpověď to “MSM 49: Svatá nerozhodnosti!”

  1. Anonymní Says:

    Myslím že jde o nejmenovanou severomoravskou 🙂 značku – její marketingová komunikace je opravdu ubohá, vystupování generálního ještě ubožejší, a jako spotřebiteli mi to připadá, že mi vlastně říkají, že jsem naprostý debil, když si vyberu jinou značku než jejich (a pokud by to byl značka z Boleslavi, tak debil na druhou). Abych se dozvěděl něco než že i jejich auta mají čtyři kola, to ne. Prostě komunikace úplně o ničem útočící na násobně úspěšnějšího konkurenta a spotřebitel je někde vzadu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: