MSM 57: Vykázaná kampaň

V některých korporacích je všechno jinak. Vzduch stojí nehnutě, voda teče do kopce. Práce probíhá navzdory meetingům a nadměrný úspěch bývá podezřívavě trestán. Nebyl projednán, ztabulkován, předschválen. Zato mírný neúspěch v mezích zákona je předpokládán, nevyvolá údiv, nepopudí.

A právě z jedné takové tajemné organizace přicestovalo zadání: udělejmež kampaň, ale aby si jí pokud možno nevšimli. Teď se ptáte stejně jako já: a to proč?

Dostalo se mi vysvětlení: z centrály přišla povelem nová služba. Je výrazně výhodnější pro spotřebitele než ty doposud nabízené, ale firma sama na ní vydělá o pár korun méně na každém zákazníkovi. Ve světě si libují, jakou sexy a cool nabídku dokázali ve vražedné konkurenci prezentovat, jenže v tuzemsku souboj zdaleka není tak hr, a zákazníci dosud platí jako mourovatí, a reptají jen málo. Lokální management, ponoukán optimistickými centrálními vizionáři, zároveň však pod kuratelou finančních direktoriátů, jež požadují přitlačit na pilu, vzpomněl sobě na chytrou horákyni.

Kampaň proběhla (našli se tvůrci, co to dokázali), a zadání informovat neinformovat, nabídnout nenabídnout, vyzvat ke koupi nekoupi se úspěšně přetavilo do nudné kampaně nekampaně. Centrála, zklamána vlažným zájmem zaostalých křupanů o revoluční inovaci, upřela vizionářské oko jiným směrem, a místní vedení si vydechlo. Svět byl opět v pořádku.

Od té doby jsem viděl několik podobných. Tedy několik záměrně podobných. Jenže kolik takových kampaní nekampaní je denně v prostoru kolem nás, které pravděpodobně nebyly takhle zamýšleny? Koukáte na to – a jde to mimo vás. Fórky místo zprávy, design místo zajímavosti. Odesílatel hovoří k lidem, ale ti si to správně přeloží: hlavně tam nelez!

Vykázaná kampaň. Centrále vykázáno, že proběhla. Nabídka spotřebiteli vykázána z briefu. A on si ji rychle vykáže z hlavy.

Svět je opět v pořádku.

Jedna odpověď to “MSM 57: Vykázaná kampaň”

  1. Petr Says:

    Hmm, škoda že se nedozvím o jakou společnost se jedná, nebo alespoň oblast. Že by mobilní operátoři?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: