MSM 73: Černomyrdin

Ten muž je už pár let na věčnosti, ale český marketing si na něj vzpomněl! Tedy ani ne tolik na něj osobně, jako na jeho slavný výrok „Хотели как лучше, а получилось как всегда.“ Chtěli jsme to co nejlépe, dopadlo to jako vždycky.

Šel jsem jedním nákupním centrem, na poslední chvíli jsem si vzpomněl, otočil hlavou – a už tam zase byl. Na stejném, velešikovně ukrytém místě právě otevírali obchod se zdravými potravinami. Což by mohlo být předzvěstí prosluněné budoucnosti, nebýt na nebi drobného mráčku v podobě faktu, že už čtyři podobné krámky na tomtéž místě zdechly. Poloha nejapná už od pohledu, kvelb viditelný jen při odchodu, a to ještě jen v úzkém průzoru jakési chodby. Ale co, třeba dostali olbřímí slevu na nájmu…

Jenže popáté stejné řešení: žádný nasvícený načančaný výklad, jen vstupní prostor o šíři běžných dvoukřídlých dveří dával poznat, že vevnitř jsou i regály se zbožím. Zato výchovných plakátů na skleněných stěnách víc než dost. Iluze jeskyně toliko pro zasvěcené byla dokonalá.

Značka prodávající drink pro společenské příležitosti pravidelně projevuje nedostatečnou spokojenost s výsledky svých TV kampaní. Jedna jako druhá: sejdou se tu dva, tu tři, usmívají se, připíjejí si, dva možná tančí. To vše v ohavně starorůžovém filtru. Takže se obrok koná tendr na novou agenturu, aby vzniklo… Hádejte co. Naposledy letos: sešli se on a ona, usmívali, připili a zatančili. Starorůžová ovšemže v ceně.

Dva rivalové v přeplněném retailovém segmentu se jako každý rok přebíjeli slevami. Nevydělal nikdo. Jako loni. Jako předloni. Takže letos hurá zase do toho! A pro jistotu o půl měsíce déle. „Výsledky nebyly nejlepší, ale zase jsme zabránili konkurenci ovládnout větší podíl na trhu,“ rozhovořil se jeden z nich o té krásné ztrátě.

Dopadlo to jako vždycky. Neobyčejně pasivní druh marketingu i komunikace.

Černomyrdin! Ač mrtev, přece žije věčně.

Jedna odpověď to “MSM 73: Černomyrdin”

  1. Eli Says:

    Ještě pár týdnů a budeme slavit 5 let… 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: