MSM 77: Perla s příchutí

Tomu produktu, jeho tvůrcům i obchodníkům spojeným s  výrobou, distribucí i prodejem se předem omlouvám. Je to jen příklad – a nezůstane osamocen.

Díky jedné promokampani jsem se dozvěděl, že je na trhu margarín „s příchutí farmářského másla.“ WTF? Co je to farmářské máslo? Jak se pozná od nefarmářského? Snídá fazole se slaninou? Kroutí lasem nad díží? Nebo je z mléka farmářek?

Samozřejmě víme, co to je: nic. Kec. Ale zní to dobře. Na socsíťkách jsem se názvu maličko poškleboval, až mi psavec jménem Scalex správně namítl, že je to jen propálená příležitost. Však se to taky mohlo jmenovat „Babiččina staročeská tradiční poctivá Perla s příchutí farmářského másla“ – aby tam ty hřejivé atributy, slibující vysokou hodnotu a rukodělnost, byly komplet a durch. Chvíli budou zabírat, pak se stanou veteší. Až spotřebitel dojde k závěru, že mnoho farmářských másel chuti smrt.

Jak často nacházíme mezi jmény perly s příchutí! Jiný výrobek se v prodeji neudržel, takže přijdeme o nádhernou scénu, kterou si živě představuji, jak žíznivý pocestný s jinovatkou na kudrnách vstoupí do snow baru a pronese:

 „Prosil bych jeden Zlatopramen Radler zimní hruška se skořicí!“

„Nemáme.“

Nevadí, tak jeden Zlatopramen Radler zimní višně s čokoládou!“

„Došel.“

„Tak pivo!“

Tady je samozřejmě logika vzniku jasná: nejdřív buněčným dělením vznikly radlery, pak zimní, pak laskavé příchutě. Síla nesmrtelných line extensions! A spotřebitel aby v hlavě nosil dlouhé vláčky názvů. Ve třech kategoriích.

Zlatá Zlaté Esíčka!

A pak jsou nenázvy. Sice na to v komunikaci krásně brblá nevrlý kocour, ale co myslíte, půjdu si – přemožen komunikací – k šaltru do banky, co se ještě k tomu jmenuje GE Money Bank, a tam přede všemi odrecitoval dětskou říkačku „Chtěl bych hned ten účet Genius bene+?“ Za nesmrtelné „plus“ padesát bodů navrch!

Perly s příchutí! Ale chuť je lepší než příchuť. A dobré jméno není sranda.

Jedna odpověď to “MSM 77: Perla s příchutí”

  1. classic Says:

    v poho, včera jsem se odčetl o „člověku muslimského původu“ (na ihned)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: