MSM 79: Slušný oddíl

Jsou všude kolem. Slušné značky. Nedělají nic nepravého, nedělají ani nic pravého. Prostě se slušně prezentují.

A proto je vlastně nevidíte. Je to trochu smutný svět, ve kterém zdvořile se chovající značky vlastně nevnímáme. Všimneme si jenom těch ukřičených.

Řvouny vidíme a slyšíme, slušňáky zapomínáme. Jako v reálném životě. Inu, jako s celebritami: ruku na srdce, pamatujete si nějakou skautskou celebritu (kromě Marka Ebena)? Vsadím se, že si pamatujete ohrňdíry, co se vyspaly s hokejistou, vyluxovaly ex-manželovi konto, daly se nafotit s cizím jazykem v ústech. Pamatujete si trotly, co se porvali s jinými, co kolem sebe pohazují pytlíčky s vápnem, co se fotografují s údy ven.

Tak proč by měly značky být jiné? Proč by tedy měly být slušné, když právě ošklivci vyhrávají attention contest?

Protože náš každodenní život není o řevu, o hokejistech ani o pytlíčcích s vápnem. Protože všednodenní značka není o bulváru. Je o službě a naplňování příslibu. Kolik značek denně využíváte, aniž byste potřeboval jejich bulvární klokot? Kolik značek denně použijete, aniž byste to vědomě přiznali? Bylo by velmi smutné se ocitnout ve světě, kde každá značka, jejíchž služeb užíváte, vás zároveň musela nakopat do kotníčku! Dokážete si představit svět, kdy vás každá značka uhodí dřív, než pro vás něco udělá?

A tak každý týden brzdím aspoň jednoho marketéra, co s netrpělivostí a zápalem se chce vyšvihnout z pole slušňáckých značek. Budeme kopat do kotníčků? Budeme fackovat potenciální klienty ve dveřích krámu? Budeme dělat haha srandy? Zní to tak lákavě: zrychlíme čas, potřebný k získání známosti. Grázlíky zná každý.

Je nesmírně nepopulární říkat ne, nebudeme. Nezní to akčně. Nezní to aktivisticky. Nezní to zapáleně- Ale víte, že nakonec vyhrávají slušné značky?

Ano, nestihly vás nazlobit. Vy se chcete dát vidět s místním rváčem?

To radši ten slušný oddíl!

Jedna odpověď to “MSM 79: Slušný oddíl”

  1. Anonymní Says:

    Perfektní 👍

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: